Concordia Chiajna – CSM Slatina 2-1

0
173
Echipa de fotbal CSM Slatina a câştigat cu 2-1 primul meci de pregătire al iernii susţinut, în deplasare, în compania celor de la Concordia Chiajna. Golurile au fost marcate de atacantul Valentin Alexandru.
Tehnicianul grupării slătinene, Daniel Oprescu, a utilizat formule diferite de joc în cele două reprize, iar pe posturile în care sunt mai mulţi jucători fiecare a evoluat cel puţin 30 de minute.
Divizionara secundă slătineană se află în continuare într-un stagiu centralizat pe plan local, care se va încheia sâmbătă, 3 februarie, după cel de-al doilea meci de pregătire al iernii, programat pe teren propriu cu CSM Alexandria.
CSM Slatina (prima repriză): Micu, Mitran (Constantin Radu min. 30/60), Abel Stan, Mondragon, Călin Toma, Dorin Toma, Năstăsie, Leaţă (Ciocâlteu min. 30/60), Doman, Raul Popa, Kayondo Mahadi (Mihai Ion min 30/60).
CSM Slatina (a doua repriză): Bănuţă (Velcu), Constantin Radu (Denis Dragu), Gherghe, Sălcianu, Robert Riza, Mircea Donca, Silvian Matei, Ciocâlteu (Cristinel Dinu), Ciobănică, Marin, Mihai Ion (Vali Alexandru).