S-a încheiat prima ediție, a Turneului Superbet Streetball Caracal 2018.

0
263

Weekend-ul trecut, Piața Victoriei din municipiul Caracal a fost luată cu asalt de participanții la Turneul Superbet Streetball, un eveniment dedicat celui mai popular sport urban de echipă-baschetul 3×3.

A fost pentru prima dată când  un astfel de turneu a inclus și Caracalul în circuitul  național  Sport Arena Streetball Tour 2018. În cele două zile de concurs desfășurat pe Platoul Administrativ  din Piața Victoriei, echipele care s-au înscris în competiție au făcut tot posibilul pentru a obține victoriile necesare obținerii unui loc cât mai bun pe podiumul de premiere.

Premierea câștigătorilor competiției a fost făcută de către Liviu Radu – primarul Municipiului Caracal. Trofeele competiției au fost realizate din ceramică de cunoscutul maestru al olăritului, Ionel Cococi, din Vădastra.

Iată și câștigătorii primei prime ediții a Turneului Superbet  Streetball Caracal 2018