Plăcuțe de promovare turistică, montate în Corabia

0
172

Orașul Corabia se află pe harta turismului din România. Prin intermediul proiectul ”Digitalizarea turismului din România” , cele mai importante puncte și obiecte turistice din orașul de la Dunăre sunt marcate cu placuțe cu cod Q.R. Astfel, vizitatorii scanează cu telefonul codul și automat primesc pe telefon tot istoricul și legendele locului respectiv vizitat, în 33 de limbi.

Ce am marcat:
  • Bustul lui Dumitru Buzdun – https://www.travellerinromania.com/itinerary/bustul-lui-dumitru-buzdun-corabia/
  • Zona de Agrement „Faleza Dunării” – https://www.travellerinromania.com/itinerary/zona-de-agrement-faleza-dunarii-corabia/
  • Portul Turistic Corabia – https://www.travellerinromania.com/itinerary/portul-turistic-corabia-corabia/
  • Portul Comercial Corabia – https://www.travellerinromania.com/itinerary/portul-comercial-corabia-corabia/
  • Portalul Podului lui Constantin cel Mare – https://www.travellerinromania.com/itinerary/portalul-podului-lui-constantin-cel-mare-corabia/
  • Poarta de Vest a Cetății Sucidava – https://www.travellerinromania.com/itinerary/poarta-de-vest-a-cetatii-sucidava-corabia/
  • Parcul Carol I – https://www.travellerinromania.com/itinerary/parcul-carol-i-corabia/
  • Primăria Orașului Corabia – https://www.travellerinromania.com/itinerary/primaria-orasului-corabia-corabia/
  • Pădurea Parc – https://www.travellerinromania.com/itinerary/padurea-parc-corabia/
  • Monumentul Independenței din Cartierul Siliștioara – https://www.travellerinromania.com/itinerary/monumentul-independentei-din-cartierul-silistioara-corabia/
  • Monumentul Independenței – Piața Independenței – https://www.travellerinromania.com/itinerary/monumentul-independentei-piata-independentei-corabia/
  • Judecătoria Corabia – https://www.travellerinromania.com/itinerary/judecatoria-corabia-corabia/
  • Hotel „Împăratul Traian” – https://www.travellerinromania.com/itinerary/hotel-imparatul-traian-corabia/
  • Hotel Caravia – https://www.travellerinromania.com/itinerary/hotel-caravia-corabia/
  • Gara Corabia – https://www.travellerinromania.com/itinerary/gara-corabia-corabia/
  • Fântâna Secretă – https://www.travellerinromania.com/itinerary/fantana-secreta-corabia/
  • Drumul Sucidava-Romula – https://www.travellerinromania.com/itinerary/drumul-sucidava-romula-corabia/
  • Crucea Independenței – https://www.travellerinromania.com/itinerary/crucea-independentei-corabia/
  • Clădirea cu Hypocaust – https://www.travellerinromania.com/itinerary/cladirea-cu-hypocaust-corabia/
  • Cetatea Romano-Bizantină Sucidava – https://www.travellerinromania.com/itinerary/cetatea-romano-bizantina-sucidava-corabia/
  • Catedrala „Sfânta Treime” – https://www.travellerinromania.com/itinerary/catedrala-sfanta-treime-corabia/
  • Muzeul de Arheologie şi Etnografie – https://www.travellerinromania.com/itinerary/casa-de-cultura-corabia-fostul-palat-cosma-constantinescu/
  • Bustul lui Virgil Mazilescu – https://www.travellerinromania.com/itinerary/bustul-lui-virgil-mazilescu-corabia/
  • Bustul lui Popa Șapcă – https://www.travellerinromania.com/itinerary/bustul-lui-popa-sapca-corabia/
  • Bustul lui Mihai Eminescu – https://www.travellerinromania.com/itinerary/bustul-lui-mihai-eminescu-corabia/
  • Bustul lui Ion Oblemenco – https://www.travellerinromania.com/itinerary/bustul-lui-ion-oblemenco-corabia/
  • Bustul lui Carol I – https://www.travellerinromania.com/itinerary/bustul-lui-carol-i-corabia/
  • Bustul lui Alexandru Ioan Cuza – https://www.travellerinromania.com/itinerary/bustul-lui-alexandru-ioan-cuza-corabia/
  • Bustul lui Radu Șapcă – https://www.travellerinromania.com/itinerary/bustul-lui-radu-sapca-corabia/
  • Biserica „Sfântul Nicolae” – https://www.travellerinromania.com/itinerary/biserica-sfantul-nicolae-corabia/
  • Biserica „Sfântul Spiridon” – https://www.travellerinromania.com/itinerary/biserica-sfantul-spiridon-corabia/
  • Biserica „Sfantul Dumitru” – https://www.travellerinromania.com/itinerary/biserica-sfantul-dumitru-corabia/
  • Biserica „Sfântul Ioan Botezătorul” – https://www.travellerinromania.com/itinerary/biserica-sfantul-ioan-botezatorul-corabia/
  • Bazilica Paleocreștină – https://www.travellerinromania.com/itinerary/bazilica-paleocrestina-corabia/