Viitorul Pandurii Târgu Jiu – CSM Slatina 2-1

0
183

Viitorul Pandurii Târgu Jiu a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-1), echipa CSM Slatina, în etapa a II-a a Ligii a II-a.
Echipa gazdă a deschis scorul pe tabela de marcat, în minutul 14, prin Baican. După puțin timp, Doman egalează, în minutul 18.
Până în minutul 90 scorul nu a mai suferit nicio modificare, atunci când Ludușan vine cu golul victoriei pentru Viitorul Pandurii Târgu Jiu.
În urma acestui rezultat, Viitorul Pandurii ocupă locul 10, cu trei puncte, iar CSM Slatina, nou-promovată, rămâne pe locul 17, fără niciun punct.
În runda viitoare CSM Slatina va primi vizita celor de la Rapid Bucureşti, în cadrul unei partide programate sâmbătă, de la ora 13.00, pe Stadionul 1 Mai. Meciul va fi televizat pe Digi 1