Vedița Colonești, victorie cu Flacăra Horezu

0
146

În primul meci oficial din acest an, Vedița Colonești a câștigat vineri, 11 martie, partida disputată, pe teren propriu, cu Flacăra Horezu. Gruparea din Colonești s-a impus cu 3-1, golurile gazdelor fiind marcate de Anghelina (dublă) și Marian Tîrșe. Din minutul 28, Vedița a jucat în inferioritate numerică, jucătorul Frank fiind eliminat, după ce a primit al doilea galben.

Primarul din Colonești, Nicolae Stan, s-a arătat mulțumit de joc.

„Sunt foarte mulțumit de joc, deși am avut absențe, Popescu a fost indisponibil, Coman a jucat doar 10 minute. Am jucat și în inferioritate numerică, dar băieții au făcut un joc foarte bun”, a spus primarul din Colonești.

Vedița Colonești: Stăncioaica, Mitrache, Cotigă, Toukam Nop Frank Stephane, Alexandrescu, Anghelina, Tîrșe, Willfred, Niță, Ion Mihai, Robert Stancu. Au mai jucat: Aria, Mateiciuc, Coman și Mihai Gheorghe. Antrenor: Mircea Stan.