Vedița Colonești, victorie clară în fața Petrolului Potcoava

0
341

Noul sezon al Ligii a III-a a început la finalul acestei săptămâni, nou promovata Petrolul Potcoava primind, sâmbătă, vizita Vediței Colonești.

Gruparea din Colonești s-a impus cu scorul 3-0, golurile fiind marcate de Cincă, minutul 30, din penalty, Dalu, minutul 80, și Bîră, minutul 85. Partida s-a disputat pe stadionul din Colonești, unde Petrolul Potcoava își dispută jocurile din organizare proprie. Formația din Potcoava ar putea să joace în localitate din etapa a III-a.

Petrolul Potcoava: Cochinescu, Militaru, Florica, Preda, Boștină, Amza, Burlui, Năvodaru, Popa, Cîrstea, Ana. Rezerve: Perșinaru, Bădoi, Pandelică, Istrate, Stîngă, Vîlcică, Constantinescu, Știrbu. Antrenor: Cristian Vintilă.

Vedița Colonești: Șerban, Moise, Negoiță, Cătălin Ion, Savu, Coman, Mihai, Cincă, Aria, Dalu, Stancu. Rezerve: Sanda, Gheorghe, Mirică, Nichita, Gheorghișor, Pisăru, Ruță, Iancu, Bîră. Antrenor: Bobi Verdeș.