Seria 6 din Liga 3. Programul meciurilor grupei în care CSM Slatina va defila

0
429

Federația Română de Fotbal a stabilit la Casa Fotbalului, prin tragere la sorți, calendarul competițional al noii ediții de Liga 3, sezonul 2021-2022.
În Seria 6 au fost repartizate următoarele echipe: CSM Slatina, Vediţa Coloneşti, ACSO Filiași, Sporting Roșiori, Viitorul Dăești, CSM Alexandria, Flacăra Horezu, Petrolul Potcoava, Minerul Costești și Universitatea Craiova 2.

Programul turului echipelor din Seria 6:
Etapa 1: 28 august 2021

Petrolul Potcoava – Sporting Roșiori
Viitorul Dăești – ACSO Filiași
Vediţa Coloneşti – CSM Alexandria
Universitatea Craiova 2 – Minerul Costești
Flacăra Horezu – CSM Slatina

Etapa 2: 4 septembrie 2021

Sporting Roșiori – CSM Slatina
Minerul Costești – Flacăra Horezu
CSM Alexandria – Universitatea Craiova 2
ACSO Filiași – Vediţa Coloneşti
Petrolul Potcoava – Viitorul Dăești

Etapa 3: 11 septembrie 2021

Viitorul Dăești – Sporting Roșiori
Vediţa Coloneşti – Petrolul Potcoava
Universitatea Craiova 2 – ACSO Filiași
Flacăra Horezu – CSM Alexandria
CSM Slatina – Minerul Costești

Etapa 4: 18 septembrie 2021

Sporting Roșiori – Minerul Costești
CSM Alexandria – CSM Slatina
ACSO Filiași – Flacăra Horezu
Petrolul Potcoava – Universitatea Craiova 2
Viitorul Dăești – Vediţa Coloneşti

Etapa 5: 25 septembrie 2021

Vediţa Coloneşti – Sporting Roșiori
Universitatea Craiova 2 – Viitorul Dăești
Flacăra Horezu – Petrolul Potcoava
CSM Slatina – ACSO Filiași
Minerul Costești – CSM Alexandria

Etapa 6: 2 octombrie 2021

Sporting Roșiori – CSM Alexandria
ACSO Filiași – Minerul Costești
Petrolul Potcoava – CSM Slatina
Viitorul Dăești – Flacăra Horezu
Vediţa Coloneşti – Universitatea Craiova 2

Etapa 7: 9 octombrie 2021

Universitatea Craiova 2 – Sporting Roșiori
Flacăra Horezu – Vediţa Coloneşti
CSM Slatina – Viitorul Dăești
Minerul Costești – Petrolul Potcoava
CSM Alexandria – ACSO Filiași

Etapa 8: 16 octombrie 2021

Sporting Roșiori – ACSO Filiași
Petrolul Potcoava – CSM Alexandria
Viitorul Dăești – Minerul Costești
Vediţa Coloneşti – CSM Slatina
Universitatea Craiova 2 – Flacăra Horezu

Etapa 9: 23 octombrie 2021

Flacăra Horezu – Sporting Roșiori
CSM Slatina – Universitatea Craiova 2
Minerul Costești – Vediţa Coloneşti
CSM Alexandria – Viitorul Dăești
ACSO Filiași – Petrolul Potcoava