PROGRESUL SPARTAC – CSM SLATINA 1-1

0
271

În ultima etapă de Liga 2 programată în 2022, echipa CSM Slatina a evoluat în deplasare pe terenul celor de la Progresul Spartac. Meciul s-a finalizat la egalitate, scor 1-1.
În minutul 3, oaspeții deschid scorul. Alexandre Oliveira se poziționează în fața lui Vlad Alexandrescu și înscrie cu o lovitură de cap din 6 metri la prima bară, în dreapta.

De partea cealaltă, în minutul 57, Lixandru centrează dintr-un corner din dreapta, Nicolae Leafu se înalță excelent în 6 metri, nemarcat, și deviază cu capul spre colțul lung.

Stadion: CNAF Buftea sintetic (Buftea – Ilfov).
Arbitru central: Constantin Alin Olaru (Râmnicu Vâlcea). Arbitri asistenți: Roberto Ciuraru (Sfântu Gheorghe) și Ramona Doriana Udrea (Târgu Jiu). Arbitru de rezervă: Cătălin Gheorghe Drugea (Buzău). Observator de arbitri: Iulian Spătaru (Timişoara). Delegat de joc: Ciprian Prisăcaru (Târgovişte).

Progresul Spartac: Ciontoș – Vl. Alexandrescu, Leafu, Parfeon, Eug. Lixandru (cpt.), Sil. Matei, Florică, I. Costea, Ohaci, I. Tudorache, Mat. Andrei
Rezerve: Mărgărit – Visic, Ed. Radu, Al. Dițu, Mih. Șandru, Purice, Petcu, Tong, Petculescu
Antrenor: Andrei Erimia

CSM Slatina: I. Pop – Mitran, Sălcianu, Gherghe, Pisăru – D. Toma, Trașcu – Dav. Oprescu, Alexandre Oliveira, Leață – L. Nițu
Rezerve: Velcu – M. Șerban, A. Stan, Palade, M. Manea, C-tin. Radu, Cr. Dinu, Al. Dinu, Neicu
Antrenor: Daniel Oprescu