Progresul Spartac -CSM Slatina 0-0

0
175

Echipa CSM Slatina a întâlnit, în cea de-a cincea partidă de pregătire din această iarnă, în deplasare, formaţia din Liga a II-a, Progresul Spartac.

Jocul de pregătire s-a încheiat la egalitate, scor 0-0, la capătul unei partide în care tehnicianul Daniel Oprescu a folosit, din nou, toţi jucătorii, însă de data aceasta prima echipă a evoluat 60 de minute, iar cea de-a doua până la finalul meciului.

Miercuri, 15 februarie, CSM Slatina va întâlni, în deplasare, CSA Steaua, iar în ultimul joc de pregătire, programat sâmbătă, 18 februarie, va întâlni, pe teren propriu, CSC Şelimbăr.

CSM Slatina (primele 60 de minute): Ionuţ Pop, Mitran, Gherghe, Sălcianu, Pisăru, Anghelina, Dorin Toma, George Leaţă, Ciocâlteu, Constantin Radu, Mykhaylo Plokhotnyuk.

CSM Slatina (ultimele 30 de minute): Silveanu, Abel Stan, Smirnov, Manea, Alexandru Dinu, Şerban, Traşcu, David Oprescu, Luis Niţu, Cristinel Dinu, Palade.

Egal în amicalul cu CSM Slatina

Vremea răcoroasă s-a impus asupra meciului nostru de astăzi din Intrarea Vrabiei împotriva celor de la CSM Slatina, cele două echipe nereușind să atace de prea multe ori cele două porți. La finalul celor două reprize, tabela a rămas neschimbată; un egal echitabil, având în vedere echilibrul din teren.

Cei doi antrenori au avut ocazia de a testa un număr mare de jucători, ambii utilizând peste douăzeci de fotbaliști de-a lungul meciului. În cazul bleu-albaștrilor , antrenorul Andrei Erimia a introdus azi un număr mare de jucători aflați în probe.

Ultimul nostru amical va avea loc săptămâna viitoare, bleu-albaștrii urmând să traverseze Bucureștiul pentru a ajunge în Ștefan cel Mare, unde vor întâlni CS Dinamo București.

Tot înainte!”, a scris Progresul Spartac pe Facebook.