Programul meciurilor din turul 3 al Cupei României

0
134

Departamentul Competiții al FRF a realizat, conform criteriului geografic, împerecherea echipelor participante în turul 3 al Cupei României, ediția 2020-2021. Astfel, CSM Slatina va întâlni, marți, 6 octombrie, în deplasare formația CSM Alexandria.

Marți, 6 octombrie, ora 14:30

CS Gloria Lunca-Teuz Cermei – CS Şoimii Lipova
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – CSC Dumbrăvița
AFC Unirea 1924 – ACS Viitorul Şelimbăr
CSM Alexandria – CSM Slatina
SC Popeşti-Leordeni – AFC Progresul 1944 Spartac
AFC Odorheiu Secuiesc – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
Miercuri, 7 octombrie, ora 14:30

CSA Axiopolis Sport Cernavodă – AS FC Agricola Borcea
ACS Mostiştea Ulmu – AFC Unirea 04 Slobozia
ACS Dacia Unirea Brăila – CS Făurei
AFC Metalul Buzău – CSM Focşani 2007
ACS Hușana Huși – CS Ştiinţa Miroslava
ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ – CS Aerostar Bacău
ACS Şomuz Fălticeni – ACS Foresta Suceava
AS FC Pucioasa – ACS SR Municipal Braşov
CS Afumaţi – CS Concordia Chiajna
CS Viitorul Dăeşti – ACS Vediţa Coloneşti M.S.
U Craiova 1948 SA – Clubul Sportiv Muncitoresc Reșița
CS Sportul 2007 Şimleu Silvaniei – CSC Sânmartin
CS Minaur Baia Mare – ACS Fotbal Comuna Recea
Joi, 8 octombrie

ACSO Filiaşi – CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu (ora 14:30)
FC Unirea Dej – AS FC Universitatea Cluj (ora 17:30)
În precedentul tur al Cupei României, al doilea, s-au înregistrat următoarele rezultate:

FC Unirea Dej – ACS Unu Fotbal Club Gloria 7-0
CSM Sighetu Marmaţiei – CS Sportul 2007 Şimleu Silvaniei 1-2
CSC Sânmartin – CS Luceafărul Oradea 8-7
CS Crişul Chişineu Criş – CS Şoimii Lipova 0-2
CS Gloria Lunca-Teuz Cermei – ACS Progresul Pecica 3-1
ACS Pobeda Stár Bisnov – CSC Dumbrăvița 0-1
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – CS Hunedoara 4-1
CS Unirea Ungheni 2018 – AFC Odorheiu Secuiesc 0-1
CSO Cugir – ACS Viitorul Şelimbăr 3-4
CS Viitorul Dăeşti – ACS Flacăra Horezu 5-0
AS FC Pucioasa – CSM Flacăra Moreni 2-1
AFC Metalul Buzău – CS Blejoi 7-6
CSA Steaua Bucureşti – SC Popeşti-Leordeni 0-1
CS Tunari – CS Afumaţi 0-3
AS FC Agricola Borcea – ACS Înainte Modelu 3-1
ACS Recolta Gheorghe Doja – CS Făurei 2-3
ACS Dacia Unirea Brăila – CS Viitorul Ianca 4-1
ACS Suporter Club Oţelul Galaţi – CSM Focşani 2007 0-1
ACS Hușana Huși – CS Sporting Lieşti 2-1
CSM Bacău – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ 0-4
CSM Paşcani – CS Ştiinţa Miroslava 0-2
În cazul partidelor de mai jos, care nu s-au disputat, deznodământul a fost stabilit în urma deciziilor Comisiei de Disciplină și Etică a FRF.

ACS Industria Galda – AFC Unirea 1924 0-3
CS Sporting Roşiori 2008 – CSM Alexandria 0-3
ACS Unirea Bascov – ACS Vediţa Coloneşti M.S. 0-3
ASC Olimpic Zărneşti – ACS SR Municipal Braşov 0-3
ACS Şomuz Fălticeni – CSM Bucovina Rădăuţi 3-0
CS Victoria Cumpăna – CSA Axiopolis Sport Cernavodă 0-3
ACSO Filiași s-a calificat în turul 3 după ce în partida din care urma să fie desemnat adversarul din turul 2, CSM Jiul Petroşani – CS Gilortul Târgu Cărbuneşti, ambele echipe au fost eliminate din competiție prin decizia Comisiei de Disciplină și Etică.