Programul echipei CSM Slatina, în Liga a II-a

0
203

FRF a stabilit miercuri, 20 iulie, programul Ligii a II-a, sezonul 2022-2023. CSM Slatina va întâlni în prima etapă, pe 6 august, în deplasare, Concordia Chiajna, în a doua rundă CSA Steaua urmând să vină la Slatina, pe Stadionul 1 Mai.

Partidele se vor disputa în funcție de programul televiziunilor ce transmit în direct confruntările

Competiţia Liga 2 Casa Pariurilor se va disputa în două faze după cum urmează:
-prima fază a competiţiei, la care vor participa 20 de echipe, va consta într-un sezon regular, doar tur, cu un total de 19 etape;
-a doua fază a competiţiei va consta într-un play-off şi un play-out. La play-off vor participa primele şase clasate, iar la play-out celelalte 14 echipe rămase, împărţite în două grupe, A şi B, cu câte şapte echipe fiecare.

Play-off-ul se va disputa în formatul tur-retur, cu un total de 10 etape

Play-out-ul se va disputa într-un singur tur, cu un total de 7 etape

Împărţirea celor 14 echipe din play-out în cele două grupe se va face în conformitate cu următoarea schemă, aprobată în cadrul Comitetului Executiv al FRF din 18 august 2020, în funcţie de locul ocupat la finalul sezonului regular, după cum urmează:
Grupa A: locurile 7, 10, 11, 14, 15, 18, 19
Grupa B: locurile 8, 9, 12, 13, 16, 17, 20

În ceea ce priveşte retrogradarea, din fiecare grupă a play-out-ului vor retrograda direct echipele clasate pe locurile 6 şi 7, în timp ce ocupantele locului 5 din fiecare grupă vor juca un meci de baraj în dublă manşă pentru menţinerea în Liga 2 Casa Pariurilor. Echipa gazdă din manşa tur a barajului va fi echipa din grupa A.

Dacă se retrag echipe în timpul sezonului regular, numărul de retrogradate se va micșora corespunzător, însă împărțirea în cele două grupe se va face în același mod, luând în considerare locurile echipelor retrase ca fiind ultimele.

În ceea ce priveşte ordinea retrogradării în Liga 3, aceasta este dată în primul rând de poziţia ocupată la finalul play-out-ului, iar apoi, în cazul a două echipe aflate pe acelaşi loc în grupe diferite, de punctele acumulate la final de play-out.

Programul Ligii 2, în sezonul 2022-2023
Etapa 1, 6 august
CSC ȘELIMBAR – FC BRAȘOV
POLITEHNICA TIMIȘOARA – UNIREA CONSTANȚA
PROGRESUL SPARTAC – SC DINAMO 1948
OTELUL GALAȚI – POLITEHNICA IAȘI
VIITORUL PANDURII TG JIU – CSC DUMBRĂVIȚA
UNIREA DEJ – CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
CONCORDIA CHIAJNA – CSM SLATINA
CSA STEAUA – METALOGLOBUS
GLORIA BUZĂU – RIPENSIA TIMIȘOARA
UNIREA SLOBOZIA – MINAUR BAIA MARE

Etapa 2
FC BRAȘOV – MINAUR BAIA MARE
RIPENSIA TIMIȘOARA – UNIREA SLOBOZIA
METALOGLOBUS – GLORIA BUZĂU
CSM SLATINA – CSA STEAUA
CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – CONCORDIA CHIAJNA
CSC DUMBRĂVIȚA – UNIREA DEJ
POLITEHNICA IAȘI – VIITORUL PANDURII TG JIU
SC DINAMO 1948 – OTELUL GALATI
UNIREA CONSTANȚA – PROGRESUL SPARTAC
CSC SELIMBAR – POLITEHNICA TIMIȘOARA

Etapa 3
POLITEHNICA TIMIȘOARA – FC BRAȘOV
PROGRESUL SPARTAC – CSC SELIMBAR
OTELUL GALATI – UNIREA CONSTANȚA
VIITORUL PANDURII TG JIU – SC DINAMO 1948
UNIREA DEJ – POLITEHNICA IAȘI
CONCORDIA CHIAJNA – CSC DUMBRĂVIȚA
CSA STEAUA – CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
GLORIA BUZĂU – CSM SLATINA
UNIREA SLOBOZIA – METALOGLOBUS
MINAUR BAIA MARE – RIPENSIA TIMIȘOARA

Etapa 4
FC BRAȘOV – RIPENSIA TIMIȘOARA
METALOGLOBUS – MINAUR BAIA MARE
CSM SLATINA – UNIREA SLOBOZIA
CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – GLORIA BUZĂU
CSC DUMBRĂVIȚA – CSA STEAUA
POLITEHNICA IAȘI – CONCORDIA CHIAJNA
SC DINAMO 1948 – UNIREA DEJ
UNIREA CONSTANȚA – VIITORUL PANDURII TG JIU
CSC SELIMBAR – OTELUL GALATI
POLITEHNICA TIMIȘOARA – PROGRESUL SPARTAC

Etapa 5
PROGRESUL SPARTAC – FC BRAȘOV
OTELUL GALATI – POLITEHNICA TIMIȘOARA
VIITORUL PANDURII TG JIU – CSC SELIMBAR
UNIREA DEJ – UNIREA CONSTANȚA
CONCORDIA CHIAJNA – SC DINAMO 1948
CSA STEAUA – POLITEHNICA IAȘI
GLORIA BUZĂU – CSC DUMBRĂVIȚA
UNIREA SLOBOZIA – CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
MINAUR BAIA MARE – CSM SLATINA
RIPENSIA TIMIȘOARA – METALOGLOBUS

Etapa 6
FC BRAȘOV – METALOGLOBUS
CSM SLATINA – RIPENSIA TIMIȘOARA
CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – MINAUR BAIA MARE
CSC DUMBRĂVIȚA – UNIREA SLOBOZIA
POLITEHNICA IAȘI – GLORIA BUZĂU
SC DINAMO 1948 – CSA STEAUA
UNIREA CONSTANȚA – CONCORDIA CHIAJNA
CSC SELIMBAR – UNIREA DEJ
POLITEHNICA TIMIȘOARA – VIITORUL PANDURII TG JIU
PROGRESUL SPARTAC – OTELUL GALATI

Etapa 7
OTELUL GALATI – FC BRAȘOV
VIITORUL PANDURII TG JIU – PROGRESUL SPARTAC
UNIREA DEJ – POLITEHNICA TIMIȘOARA
CONCORDIA CHIAJNA – CSC SELIMBAR
CSA STEAUA – UNIREA CONSTANȚA
GLORIA BUZĂU – SC DINAMO 1948
UNIREA SLOBOZIA – POLITEHNICA IAȘI
MINAUR BAIA MARE – CSC DUMBRĂVIȚA
RIPENSIA TIMIȘOARA – CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
METALOGLOBUS – CSM SLATINA

Etapa 8
FC BRAȘOV – CSM SLATINA
CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – METALOGLOBUS
CSC DUMBRĂVIȚA – RIPENSIA TIMIȘOARA
POLITEHNICA IAȘI – MINAUR BAIA MARE
SC DINAMO 1948 – UNIREA SLOBOZIA
UNIREA CONSTANȚA – GLORIA BUZĂU
CSC SELIMBAR – CSA STEAUA
POLITEHNICA TIMIȘOARA – CONCORDIA CHIAJNA
PROGRESUL SPARTAC – UNIREA DEJ
OTELUL GALATI – VIITORUL PANDURII TG JIU

Etapa 9
VIITORUL PANDURII TG JIU – FC BRAȘOV
UNIREA DEJ – OTELUL GALATI
CONCORDIA CHIAJNA – PROGRESUL SPARTAC
CSA STEAUA – POLITEHNICA TIMIȘOARA
GLORIA BUZĂU – CSC SELIMBAR
UNIREA SLOBOZIA – UNIREA CONSTANȚA
MINAUR BAIA MARE – SC DINAMO 1948
RIPENSIA TIMIȘOARA – POLITEHNICA IAȘI
METALOGLOBUS – CSC DUMBRĂVIȚA
CSM SLATINA – CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC

Etapa 10
FC BRAȘOV – CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
CSC DUMBRĂVIȚA – CSM SLATINA
POLITEHNICA IAȘI – METALOGLOBUS
SC DINAMO 1948 – RIPENSIA TIMIȘOARA
UNIREA CONSTANȚA – MINAUR BAIA MARE
CSC SELIMBAR – UNIREA SLOBOZIA
POLITEHNICA TIMIȘOARA – GLORIA BUZĂU
PROGRESUL SPARTAC – CSA STEAUA
OTELUL GALATI – CONCORDIA CHIAJNA
VIITORUL PANDURII TG JIU – UNIREA DEJ

Etapa 11
UNIREA DEJ – FC BRAȘOV
CONCORDIA CHIAJNA – VIITORUL PANDURII TG JIU
CSA STEAUA – OTELUL GALATI
GLORIA BUZĂU – PROGRESUL SPARTAC
UNIREA SLOBOZIA – POLITEHNICA TIMIȘOARA
MINAUR BAIA MARE – CSC SELIMBAR
RIPENSIA TIMIȘOARA – UNIREA CONSTANȚA
METALOGLOBUS – SC DINAMO 1948
CSM SLATINA – POLITEHNICA IAȘI
CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – CSC DUMBRĂVIȚA

Etapa 12
FC BRAȘOV – CSC DUMBRĂVIȚA
POLITEHNICA IAȘI – CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
SC DINAMO 1948 – CSM SLATINA
UNIREA CONSTANȚA – METALOGLOBUS
CSC SELIMBAR – RIPENSIA TIMIȘOARA
POLITEHNICA TIMIȘOARA – MINAUR BAIA MARE
PROGRESUL SPARTAC – UNIREA SLOBOZIA
OTELUL GALATI – GLORIA BUZĂU
VIITORUL PANDURII TG JIU – CSA STEAUA
UNIREA DEJ – CONCORDIA CHIAJNA

Etapa 13
CONCORDIA CHIAJNA – FC BRAȘOV
CSA STEAUA – UNIREA DEJ
GLORIA BUZĂU – VIITORUL PANDURII TG JIU
UNIREA SLOBOZIA – OTELUL GALATI
MINAUR BAIA MARE – PROGRESUL SPARTAC
RIPENSIA TIMIȘOARA – POLITEHNICA TIMIȘOARA
METALOGLOBUS – CSC SELIMBAR
CSM SLATINA – UNIREA CONSTANȚA
CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – SC DINAMO 1948
CSC DUMBRĂVIȚA – POLITEHNICA IAȘI

Etapa 14
FC BRAȘOV – POLITEHNICA IAȘI
SC DINAMO 1948 – CSC DUMBRĂVIȚA
UNIREA CONSTANȚA – CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
CSC SELIMBAR – CSM SLATINA
POLITEHNICA TIMIȘOARA – METALOGLOBUS
PROGRESUL SPARTAC – RIPENSIA TIMIȘOARA
OTELUL GALATI – MINAUR BAIA MARE
VIITORUL PANDURII TG JIU – UNIREA SLOBOZIA
UNIREA DEJ – GLORIA BUZĂU
CONCORDIA CHIAJNA – CSA STEAUA

Etapa 15
CSA STEAUA – FC BRAȘOV
GLORIA BUZĂU – CONCORDIA CHIAJNA
UNIREA SLOBOZIA – UNIREA DEJ
MINAUR BAIA MARE – VIITORUL PANDURII TG JIU
RIPENSIA TIMIȘOARA – OTELUL GALATI
METALOGLOBUS – PROGRESUL SPARTAC
CSM SLATINA – POLITEHNICA TIMIȘOARA
CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – CSC SELIMBAR
CSC DUMBRĂVIȚA – UNIREA CONSTANȚA
POLITEHNICA IAȘI – SC DINAMO 1948

Etapa 16
FC BRAȘOV – SC DINAMO 1948
UNIREA CONSTANȚA – POLITEHNICA IAȘI
CSC SELIMBAR – CSC DUMBRĂVIȚA
POLITEHNICA TIMIȘOARA – CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
PROGRESUL SPARTAC – CSM SLATINA
OTELUL GALATI – METALOGLOBUS
VIITORUL PANDURII TG JIU – RIPENSIA TIMIȘOARA
UNIREA DEJ – MINAUR BAIA MARE
CONCORDIA CHIAJNA – UNIREA SLOBOZIA
CSA STEAUA – GLORIA BUZĂU

Etapa 17
GLORIA BUZĂU – FC BRAȘOV
UNIREA SLOBOZIA – CSA STEAUA
MINAUR BAIA MARE – CONCORDIA CHIAJNA
RIPENSIA TIMIȘOARA – UNIREA DEJ
METALOGLOBUS – VIITORUL PANDURII TG JIU
CSM SLATINA – OTELUL GALATI
CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – PROGRESUL SPARTAC
CSC DUMBRĂVIȚA – POLITEHNICA TIMIȘOARA
POLITEHNICA IAȘI – CSC SELIMBAR
SC DINAMO 1948 – UNIREA CONSTANȚA

Etapa 18
FC BRAȘOV – UNIREA CONSTANȚA
CSC SELIMBAR – SC DINAMO 1948
POLITEHNICA TIMIȘOARA – POLITEHNICA IAȘI
PROGRESUL SPARTAC – CSC DUMBRĂVIȚA
OTELUL GALATI – CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
VIITORUL PANDURII TG JIU – CSM SLATINA
UNIREA DEJ – METALOGLOBUS
CONCORDIA CHIAJNA – RIPENSIA TIMIȘOARA
CSA STEAUA – MINAUR BAIA MARE
GLORIA BUZĂU – UNIREA SLOBOZIA

Etapa 19
UNIREA SLOBOZIA – FC BRAȘOV
MINAUR BAIA MARE – GLORIA BUZĂU
RIPENSIA TIMIȘOARA – CSA STEAUA
METALOGLOBUS – CONCORDIA CHIAJNA
CSM SLATINA – UNIREA DEJ
CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – VIITORUL PANDURII TG JIU
CSC DUMBRĂVIȚA – OTELUL GALATI
POLITEHNICA IAȘI – PROGRESUL SPARTAC
SC DINAMO 1948 – POLITEHNICA TIMIȘOARA
UNIREA CONSTANȚA – CSC SELIMBAR