Programul Campionatului European U21

0
63

România e reprezentată de opt sportivi la Campionatul European U21, care are loc în Varazdin, Croația, în această perioadă. Slătineanca Adina Diaconu este campioana europeană U21 din 2019, titlu obținut în Gondomar, Portugalia.

Program:

Program și rezultate:

Simplu feminin:

Grupa A:

  • Andreea Dragoman – Katarzyna Wegrzyn (Polonia), joi, ora 14:50
  • Andreea Dragoman – Solomiya Brateyko (Ucraina), joi, ora 18:10
  • Andreea Dragoman – Leilu Mostafavi (Franța), vineri, ora 12:00

Grupa B:

  • Adina Diaconu – Julia Slazak (Polonia), joi, ora 14:50
  • Adina Diaconu – Olga Vishniakova (Rusia), joi, ora 18:10
  • Adina Diaconu – Aleksandra Vovk (Slovenia), vineri, ora 12:00

Grupa C:

  • Tania Plăian  – Mariia Tailakova (Rusia), joi, ora 14:50
  • Tania Plăian – Orsolya Feher (Ungaria), joi, ora 18:10
  • Tania Plăian – Prithika Pavade (Franța), vineri, ora 12:00

Grupa F:

  • Elena Zaharia – Anastasia Kolish (Rusia), joi, ora 15:40
  • Elena Zaharia – Nolwenn Fort (Franța), joi, ora 19:00
  • Elena Zaharia – Sophia Klee (Germania), vineri, ora 12:50

Grupa 9:

  • Tania Plăian – Alba Fernandez (Spania) 4-0 (11-6, 11-5, 11-6, 13-11)
  • Tania Plăian – Christina Kallberg (Suedia) 4-1 (11-5, 5-11, 11-5, 11-4, 11-9)
  • Tania Plăian – Franziska Schreiner (Germania) 4-2 (11-4, 5-11, 8-11, 11-8, 11-8, 11-8)

Grupa 12:

  • Elena Zaharia – Tatsiana Chakavaya (Belarus) 4-0 (11-7, 11-4, 11-7, 11-3)
  • Elena Zaharia – Ema Labosova (Slovacia) 4-0 (11-9, 11-9, 11-5, 11-3)
  • Elena Zaharia – Denise Payet (Anglia) 4-0 (11-6, 11-6, 11-6, 11-6)

Simplu masculin:

Grupa C:

  • Rareș Șipoș – Lars Posch (Elveția), vineri, ora 13:40

Grupa H:

  • Cristian Pletea – Gerrit Engemann (Germania), vineri, ora 14:30

Grupa 2:

  • Paul Mladin – Artur Abusev (Rusia) 0-4 (7-11, 7-11, 7-11, 3-11)
  • Paul Mladin – Alberto Lillo (Spania) 2-4 (9-11, 11-7, 6-11, 11-7, 8-11, 12-14)

Grupa 4:

  • Bogdan Sîngeorzan – Ioannis Sgouropoulos (Grecia) 1-4 (2-11, 11-9, 9-11, 6-11, 10-12)
  • Bogdan Sîngeorzan – Uladzislau Rukliatsou (Belarus) 0-4 (4-11, 9-11, 6-11, 9-11)

Dublu masculin:

16-imi:

  • Paul Mladin/Medardas Stankevicius (Lituania) – Maciej Kubik/Samuel Kulczycki (Polonia), joi, ora 11:00
  • Bogdan Sîngeorzan/Dimitris Kordoutis (Grecia) – Tibor Spanik/Jakub Zelinka (Slovacia), joi, ora 11:40

Optimi:

  • Cristian Pletea/Rareș Șipoș, vineri, ora 17:40

Dublu feminin:

16-imi:

  • Elena Zaharia/Elisavet Terpou (Grecia) – Aleksandra Vovk/Katarina Strazar (Slovenia), joi, ora 11:40
  • Tania Plăian/Anastasia Kolish (Rusia) – Marina Niguez/Alba Fernandez (Spania), joi, ora 12:30

Optimi:

  • Andreea Dragoman/Adina Diaconu, vineri, ora 17:00

Dublu mixt:

32-imi:

  • Bogdan Sîngeorzan/Ece Harac (Turcia) – Csaba Andras (Ungaria)/Tatsiana Chakavaya (Belarus) 2-3 (6-11, 11-9, 11-4, 8-11, 6-11)
  • Elena Zaharia/Maciej Kolodziejczyk (Austria) – Uladzislau Rukliatsou (Belarus)/Jennie Edvinsson (Suedia) 1-3 (8-11, 11-6, 7-11, 7-11)
  • Paul Mladin/Maria Yokova (Bulgaria) – Leo De Nodrest/Camille Lutz (Franța) 0-3 (6-11, 7-11, 7-11)

16-imi:

  • Cristian Pletea/Adina Diaconu – Daniel Orac/Natalia Grigelova (Slovacia), joi, ora 20:10
  • Tania Plăian/Cedric Meissner (Germania) – Alberto Lillo/Anna Garcia (Spania), joi, ora 20:50
  • Andreea Dragoman/Rareș Șipoș – Abdullah Yigenler/Ozge Yilmaz (Tucia), joi, ora 20:50