PROGRAM. Începe Liga a IV-a

0
557

Asociația Județeană de Fotbal Olt a stabilit programul turului ediției de campionat 2022-2023 a Ligii a IV-a, la start fiind 16 echipe.

Astfel, 11 echipe au rămas din sezonul anterior, dar s-au alăturat alte cinci cluburi în eșalonul al patrulea, după cum urmează: Viitorul Energia Strejești, Valea Oltului Ipotești, ACS Viitorul Știința Drăgănești, Unirea Pârșcoveni și ACS Nicolae Titulescu.

Din Liga a IV-a s-au retras Victoria Dăneasa și Viitorul Grădinile.

Prima etapă este programată pentru sâmbătă, 27 august, începând cu ora 11.00. Campioana județului din ediția trecută, Oltul Curtișoara, va întâlni în prima etapă, în deplasare, Oltețul Osica.

Potrivit AJF Olt, FC Olt Scornicești își desfășoară jocurile în organizare proprie pe terenul 2 din Scornicești.

Etapa 1
Sâmbătă, 27 august, ora 11.00
ACS Iris Titulescu – ACS Oltul Slătioara
FC Olt Scornicești – ACS Viitorul Coteana
Oltețul Osica – Oltul Curtișoara
Energia Viitorul Strejești – Unirea Radomirești
AS Unirea Pârșcoveni – ACS Caracal
Viitorul Știința Drăgănești-Olt – AS Voința Schitu
Valea Oltului Ipotești – Viitorul Rusănești
Știința Mărunței – Viitorul Osica de Jos

Etapa 2
Sâmbătă, 3 septembrie, ora 11.00
ACS Oltul Slătioara – Viitorul Osica de Jos
Viitorul Rusănești – Știința Mărunței
Voința Schitu – Valea Oltului Ipotești
ACS Caracal – Viitorul Știința Drăgănești Olt
Unirea Radomirești – Unirea Pârșcoveni
ACS Oltul Curtișoara – AS Energia Viitorul Strejești
ACS Viitorul Coteana – ACS Oltețul Osica
ACS Iris Titulescu – CSO FC Olt Scornicești

Etapa 3
Sâmbătă, 10 septembrie, ora 11.00
FC Olt Scornicești – ACS Oltul Slătioara
ACS Oltețul Osica – ACS Iris Titulescu
AS Energia Viitorul Strejești – ACS Viitorul Coteana
AS Unirea Pârșcoveni – ACS Oltul Curtișoara
Viitorul Știința Drăgănești-Olt – AS Unirea Radomirești
ACS Valea Oltului Ipotești – ACS Caracal
AS Știința Mărunței – AS Voința Schitu
AS Viitorul Osica de Jos – ACS Viitorul Rusănești

Etapa 4
Sâmbătă, 17 septembrie, ora 11.00
ACS Oltul Slătioara – ACS Viitorul Rusănești
AS Voința Schitu – AS Viitorul Osica de Jos
ACS Caracal – AS Știința Mărunței
AS Unirea Radomirești – ACS Valea Oltului Ipotești
ACS Oltul Curtișoara – Viitorul Știința Drăgănești-Olt
ACS Viitorul Coteana – AS Unirea Pârșcoveni
ACS Iris Titulescu – AS Energia Viitorul Strejești
CSO FC Olt Scornicești – ACS Oltețul Osica

Etapa 5
Sâmbătă, 24 septembrie, ora 11.00
ACS Oltețul Osica – ACS Oltul Slătioara
AS Energia Viitorul Strejești – CSO FC Olt Scornicești
AS Unirea Pârșcoveni – ACS Iris Titulescu
Viitorul Știința Drăgănești-Olt – ACS Viitorul Coteana
ACS Valea Oltului Ipotești – ACS Oltul Curtișoara
AS Știința Mărunței – AS Unirea Radomirești
AS Viitorul Osica de Jos – ACS Caracal
ACS Viitorul Rusănești – AS Voința Schitu

Etapa 6
Sâmbătă, 1 octombrie, ora 11.00
ACS Oltul Slătioara – AS Voința Schitu
ACS Caracal – ACS Viitorul Rusănești
AS Unirea Radomirești – AS Viitorul Osica de Jos
ACS Oltul Curtișoara – AS Știința Mărunței
ACS Viitorul Coteana – ACS Valea Oltului Ipotești
ACS Iris Titulescu – Viitorul Știința Drăgănești-Olt
CSO FC Olt Scornicești – AS Unirea Pârșcoveni
ACS Oltețul Osica – AS Energia Viitorul Strejești

Etapa 7
Sâmbătă, 8 octombrie, ora 11.00
AS Energia Viitorul Strejești – ACS Oltul Slătioara
AS Unirea Pârșcoveni – ACS Oltețul Osica
Viitorul Știința Drăgănești Olt – CSO FC Olt Scornicești
ACS Valea Oltului Ipotești – ACS Iris Titulescu
AS Știința Mărunței – ACS Viitorul Coteana
AS Viitorul Osica de Jos – ACS Oltul Curtișoara
ACS Viitorul Rusănești – AS Unirea Radomirești
AS Voința Schitu – ACS Caracal

Etapa 8
Sâmbătă, 15 octombrie, ora 11.00
ACS Oltul Slătioara – ACS Caracal
AS Unirea Radomirești – AS Voința Schitu
ACS Oltul Curtișoara – ACS Viitorul Rusănești
ACS Viitorul Coteana – AS Viitorul Osica de Jos
ACS Iris Titulescu – AS Știința Mărunței
CSO FC Olt Scornicești – ACS Valea Oltului Ipotești
ACS Oltețul Osica – ACS Viitorul Știința Drăgănești-Olt
AS Energia Viitorul Strejești – AS Unirea Pârșcoveni

Etapa 9
Sâmbătă, 22 octombrie, ora 11.00
AS Unirea Pârșcoveni – ACS Oltul Slătioara
ACS Viitorul Știința Drăgănești Olt – AS Energia Viitorul Strejești
ACS Valea Oltului Ipotești – ACS Oltețul Osica
AS Știința Mărunței – CSO FC Olt Scornicești
AS Viitorul Osica de Jos – ACS Iris Titulescu
ACS Viitorul Rusănești – ACS Viitorul Coteana
AS Voința Schitu – ACS Oltul Curtișoara
ACS Caracal – AS Unirea Radomirești

Etapa 10
Sâmbătă, 29 octombrie, ora 11.00
ACS Oltul Slătioara – AS Unirea Radomirești
ACS Oltul Curtișoara – ACS Caracal
ACS Viitorul Coteana -AS Voința Schitu
ACS Iris Titulescu – ACS Viitorul Rusănești
CSO FC Olt Scornicești – Viitorul Osica de Jos
ACS Oltețul Osica – AS Știința Mărunței
AS Energia Viitorul Strejești – ACS Valea Oltului Ipotești
AS Unirea Pârșcoveni – ACS Viitorul Știința Drăgănești-Olt

Etapa 11
Sâmbătă, 5 noiembrie, ora 11.00
ACS Viitorul Știința Drăgănești Olt – ACS Oltul Slătioara
ACS Valea Oltului Ipotești – AS Unirea Pârșcoveni
AS Știința Mărunței – AS Energia Viitorul Strejești
AS Viitorul Osica de Jos – ACS Oltețul Osica
ACS Viitorul Rusănești – CSO FC Olt Scornicești
AS Voința Schitu – ACS Iris Titulescu
ACS Caracal – ACS Viitorul Coteana
AS Unirea Radomirești – ACS Oltul Curtișoara

Etapa 12
Sâmbătă, 12 noiembrie, ora 11.00
ACS Oltul Slătioara – ACS Oltul Curtișoara
ACS Viitorul Coteana – AS Unirea Radomiresti
ACS Iris Titulescu – ACS Caracal
CSO FC Olt Scornicești – AS Voința Schitu
ACS Oltetul Osica – ACS Viitorul Rusanesti
AS Energia Viitorul Strejești – AS Viitorul Osica de Jos
AS Unirea Pârșcoveni – AS Știința Mărunței
ACS Viitorul Știinta Drăgănești Olt – ACS Valea Oltului Ipotesti

Etapa 13
Sâmbătă, 19 noiembrie, ora 11.00
ACS Valea Oltului Ipotești – ACS Oltul Slătioara
AS Știința Mărunței – ACS Viitorul Știința Drăgănești-Olt
AS Viitorul Osica de Jos – AS Unirea Pârșcoveni
ACS Viitorul Rusănești – AS Energia Viitorul Strejești
AS Voința Schitu – ACS Oltețul Osica
ACS Caracal – CSO FC Olt Scornicești
AS Unirea Radomirești – ACS Iris Titulescu
ACS Oltul Curtișoara – ACS Viitorul Coteana

Etapa 14
Sâmbătă, 26 noiembrie, ora 11.00
ACS Oltul Slătioara – ACS Viitorul Coteana
ACS Iris Titulescu – ACS Oltul Curtișoara
CSO FC Olt Scornicești – AS Unirea Radomirești
ACS Oltețul Osica – ACS Caracal
AS Energia Viitorul Strejești – AS Voința Schitu
AS Unirea Pârșcoveni – ACS Viitorul Rusănești
ACS Viitorul Știința Drăgănești Olt – AS Viitorul Osica de Jos
ACS Valea Oltului Ipotești – AS Știința Mărunței

Etapa 15
Sâmbătă, 3 decembrie, ora 11.00
AS Știința Mărunței – ACS Oltul Slătioara
AS Viitorul Osica de Jos – ACS Valea Oltului Ipotești
ACS Viitorul Rusănești – ACS Viitorul Știința Drăgănești Olt
AS Voința Schitu – AS Unirea Pârșcoveni
ACS Caracal – AS Energia Viitorul Strejești
AS Unirea Radomirești – ACS Oltețul Osica
ACS Oltul Curtișoara – CSO FC Olt Scornicești
ACS Viitorul Coteana – ACS Iris Titulescu