Liga a IV-a/Oltul Curtișoara, victorie în fața echipei Energia Viitorul Strejești

0
367

Oltul Curtișoara s-a impus sâmbătă, 3 septembrie, pe terenul sintetic din cadrul Complexului Sportiv „1 Mai” Slatina, în fața echipei Energia Viitorul Strejești, cu scorul 2-1. Partida a fost disputată, echipa din Strejești, ce s-a înscris în această vară în Liga a IV-a, reușind un meci foarte bun.

Oltul Curtișoara a deschis scorul în minutul 38 prin Petrișor Neagoe, formația din Strejești reușind să restabilească egalitatea în urma unui contraatac, prin Motroc. În minutul 75, Curtișoara a trecut din nou în avantaj prin Andronache, care a stabilit scorul final, 2-1.

Antrenorul de la Oltul Curtișoara, profesorul Iulian Mitrache, a spus că a întâlnit o echipă incomodă.

„Am dominat jocul, ei ne-au prins pe contraatac, victoria este meritată, am întâlnit o echipă incomodă, au jucători cu experiență. Am avut multe situații de a marca, jocul s-a disputat mai mult la poarta lor”, a spus profesorul Iulian Mitrache imediat după joc.

Rezultatele etapei a II-a:
Oltul Slătioara – Viitorul Osica de Jos 5-1
Cosmin Știrbu (minutele 2 și 60), Lăzărescu (minutele 42 și 70), Ionuț Din / Adrian Lică (min. 53)
Viitorul Rusănești – Știința Mărunței 0-3
Voința Schitu – Valea Oltului Ipotești 1-5
Pentru echipa din Schitu a marcat Cârciumaru
ACS Caracal – Viitorul Știința Drăgănești-Olt 3-1
Pentru echipa din Caracal au marcat: Butoi (din penalty) și Grădinaru (de două ori);
Unirea Radomirești – Unirea Pârșcoveni 4-1
Pentru echipa din Radomirești au marcat: Marius Mara, Gigi Mara, Olteanu și Viorel Toma;
Oltul Curtișoara – Energia Viitorul Strejești 2-1
Petrișor Neagoe (min. 38) și Alin Andronache (min. 75) / Motroc
Viitorul Coteana – Oltețul Osica 7-1

Pentru echipa din Coteana au marcat: Marius Mitrache ( 3 goluri), Andrei Vasilescu (3 goluri) și Ionuț Șocae;
Iris Titulescu – FC Olt Scornicești 5-3
Pentru echipa din Scornicești au marcat: Sorescu (de două) și Romică Matei.
Rezultatele au fost furnizate de reprezentanții echipelor din Liga a IV-a.

Clasament
1. ACS Valea Oltului Ipotesti 2 2 0 0 11-1 6p
2. AS Stiinta Maruntei 2 2 0 0 9-2 6p
3. ACS Oltul Curtisoara 2 2 0 0 8-2 6p
4. ACS Iris Titulescu 2 2 0 0 8-3 6p
5. AS Unirea Radomiresti 2 2 0 0 7-3 6p
6. ACS Caracal 2 2 0 0 5-1 6p
7. ACS Viitorul Coteana 2 1 1 0 10-4 4p
8. ACS Oltul Slătioara 2 1 0 1 5-4 3p
9. Viitorul Știinta Drăgănești Olt 2 1 0 1 4-3 3p
10. CSO FC Olt Scornicești 2 0 1 1 6-8 1p
11. AS Energia Viitorul Strejesti 2 0 0 2 3-5 0p
12. AS Unirea Pârșcoveni 2 0 0 2 1-6 0p
13. AS Voința Schitu 2 0 0 2 1-8 0p
14. AS Viitorul Osica de Jos 2 0 0 2 3-11 0p
15. ACS Viitorul Rusănești 2 0 0 2 0-9 0p
16. ACS Oltețul Osica 2 0 0 2 2-13 0p