Handbal: CS Gloria 2018 Bistriţa Năsăud – CSM Slatina 25-24 (12:14)

0
221

În primele 44 de minute, victoria a fost de partea slătinencelor în meciul din deplasare cu Bistriţa, însă finalul a fost unul surprinzător, gazdele câştigând la o diferenţă de un punct. Fetele antrenate de Victorina Bora, în prima repriză, obţinuseră o marjă de cinci goluri pe tabela de marcaj, în minutul 18, scorul fiind de 5-10.

În acest meci, jucătoarea Lazăr Ştefania s-a remarcat, aducând echipei slătinene 5 puncte preţioase. Jucătoarea a marcat trei goluri consecutive, în urma cărora CSM Slatina a revenit în conducerea jocului, în minutul 40, scorul fiind 14-17.

În urma acestei înfrângeri, CSM Slatina rămâne pe locul 10 în clasament cu un total de 17 puncte, în timp ce locul 11 este ocupat de HC Dunărea Brăila (14 p.); codaşele clasamentului fiind: CSU Cluj-Napoca (6 p.) şi CSM Galaţi (5 p.).

Pentru CSM Slatina au marcat: Chitacu Oana (3), Drăghici Geanina (1), Stoicănescu Hermina (4), Andrei Iulia (4), Stan Lăcrămioara (1), Lazăr Ştefania (5), Ghirgiu Ana Maria (3), Ostase Lorena (2), Nagy Elena (1).