FK MIERCUREA CIUC – CSM SLATINA 2-0

0
182

Echipa de fotbal CSM Slatina a început cu stângul play-out-ul. Elevii lui Daniel Oprescu au cedat pe terenul celor de la Csikszereda Miercurea Ciuc, scor 2-0.

Runda viitoare, CSM Slatina va evolua acasă împotriva grupării Unirea Slobozia.

Stadion: Municipal (Miercurea Ciuc – Harghita).
Arbitru central: Vladimir Andrei Nagy (Măhăceni – Alba). Arbitri asistenți: Marius Bălan (Cluj-Napoca) și Petrică Ionuț Cîmpeanu (Cluj-Napoca). Arbitru de rezervă: Dragoș Țurcanu (Piatra Neamţ). Observator de arbitri: Ionel Popa (Paşcani). Delegat de joc: Mircea Bucur (Târgu Mureş).

FK Miercurea Ciuc: Gyenge – Romeo, M. Kovacs, Kelemen (cpt.), Apro, Pal-Andrezly, Panos, Szondi, Jebari, L. Kovacs, Stancic
Rezerve: Moga – Vita, Eperjesi, Csuros, Gheralia, Balogh, Schieb, Bakos, Kruzikas
Antrenor: Barna Bajko

CSM Slatina: I. Pop – Mitran, Gherghe, Sălcianu, Pisăru, M. Danciu, Trașcu, C-tin. Radu, Doman (cpt.), Ciocâlteu, Palade
Rezerve: Silveanu – A. Stan, Smirnov, Al. Dinu, Dav. Oprescu, M. Șerban, Cr. Dinu, L. Nițu, Plokhotnyuk
Antrenor: Daniel Oprescu

Clasament grupa A play-out

1. Unirea Slobozia 31 puncte

2. Csikszereda Miercurea Ciuc 29 puncte

3. CSM Slatina 27 puncte

4. CSC Şelimbăr 27 puncte

5. Metaloglobus Bucureşti 21 puncte

6. Minaur Baia Mare 19 puncte

7. Politehnica Timişoara 13 puncte

Programul Grupei A a play-out-ului Ligii 2:

Etapa 2 – 01.04.2023

CSM Slatina – Unirea Slobozia
Politehnica Timișoara – FK Miercurea Ciuc
Metaloglobus București – Minaur Baia Mare
CS Comunal Șelimbăr 
stă.

Etapa 3 – 08.04.2023

FK Miercurea Ciuc – Metaloglobus București
Unirea Slobozia – Politehnica Timișoara
CS Comunal Șelimbăr – CSM Slatina
Minaur Baia Mare 
stă.

Etapa 4 – 14.04.2023

Politehnica Timișoara – CS Comunal Șelimbăr
Metaloglobus București – Unirea Slobozia
Minaur Baia Mare – FK Miercurea Ciuc
CSM Slatina 
stă.

Etapa 5 – 22.04.2023

Unirea Slobozia – Minaur Baia Mare
CS Comunal Șelimbăr – Metaloglobus București
CSM Slatina – Politehnica Timișoara
FK Miercurea Ciuc
 stă.

Etapa 6 – 29.04.2023

Metaloglobus București – CSM Slatina
Minaur Baia Mare – CS Comunal Șelimbăr
FK Miercurea Ciuc – Unirea Slobozia
Politehnica Timișoara 
stă.

Etapa 7 – 06.05.2023

CS Comunal Șelimbăr – FK Miercurea Ciuc
CSM Slatina – Minaur Baia Mare
Politehnica Timișoara – Metaloglobus București
Unirea Slobozia 
stă.