CSM Slatina, victorie în fața grupării Metaloglobus București

0
275

Victorie importantă obținută de CSM Slatina (scor 1-0), sâmbătă, pe stadionul „1Mai”, în fața grupării Metaloglobus București, formație ce își dorește să facă pasul în Liga I.

După o primă repriză în care scorul s-a menținut alb, oaspeții ar fi putut deschide scorul în minutul 50. Bucureștenii au primit un penalty, însă portarul de la CSM Slatina, Nicușor Grecu, a reușit să apere șutul lui Ovidiu Herea.

Slătinenii au deschis scorul în minutul 70, unicul gol al partidei fiind marcat de Vasile Gheorghe, care a reușit să înscrie după o fază gândită de Doman.

Miercuri, 18 noiembrie, CSM Slatina va disputa, în deplasare, meciul restant cu Unirea Slobozia.

CSM Slatina: Grecu, Iana, Cotigă, Manea, Demici, Vasile Gheorghe, Ovidiu Popescu, David Oprescu, Cătălin Doman, Daniel Rogoveanu, Marian Vlada. Au mai jucat: Ianis Stoica, Grigore, Bodri, Dorin Toma, Motroc. Antrenor: Mihai Ianovschi.