CSM Slatina, victorie în fața celor de la Ripensia Timișoara

0
280

Echipa de fotbal CSM Slatina a întâlnit, în etapa a VI-a, pe teren propriu, formația Ripensia Timişoara. În meciul de sâmbătă, disputat pe stadionul 1 Mai din Slatina, gazdele s-au impus în fața oaspeților cu scorul de 3-0.

Pentru gazde au marcat: Nițu (în minutul 14) și Dorin Toma (în minutele 40 și 62).

CSM Slatina a ajuns la 8 puncte după victoria cu Ripensia și se află pe locul 11, având un golaveraj de plus patru. În etapa următoare va evolua pe teren străin, contra formației Metaloglobus, ultima clasată.

CSM Slatina va întâlni în Cupa României, marţi, 13 septembrie, de la ora 16.30, în deplasare, formaţia din Liga a III-a, Petrolul Potcoava, în cadrul turului III al competiţiei.

CSM Slatina: I. Pop – Gherghe, Doman (cpt.), Dav. Oprescu, Sălcianu, D. Toma, Pisăru, L. Nițu, Mitran, Trașcu, Leață
Rezerve: Preduț – M. Șerban, Al. Popovici, Alexandre Oliveira, M. Manea, Necșulescu, Cr. Dinu, Al. Dinu, C-tin. Radu
Antrenor: Daniel Oprescu

Ripensia: Șt. Dobre – Țieranu, Zimța, Piftor, Mogoș, Fridrich, Andr. Macrițchii, Gavra, Stoi (cpt.), Mihart, Gladun
Rezerve: Toroc – Zamfirescu, Vermeșan, Mih. Ene, Bobocea, Sofran, Rob. Stoica
Antrenor: Roberto Ivan / Preparator sportiv: Iulian Muntean