CSM Slatina trece pe primul loc în clasament după victoria cu Viitorul Dăești

0
381

Mișcarea pe care mulți suporteri ai echipei de fotbal CSM Slatina o așteptau, încă de la debutul acestui nou sezon fotbalistic, s-a produs vineri. CSM Slatina a urcat pe primul loc în clasamentul seriei a VI-a a Ligii a III-a, după victoria din derby-ul cu Viitorul Dăeşti, scor 2-0.

În prima repriză nimic spectaculos nu a avut loc pe terenul “1 Mai” din Slatina cu excepția evenimentului din minutul 35, când Florin Pîrvu, mijlocașul oaspeților, a fost eliminat pentru un faul dur, cu talpa, asupra lui Alexandru Cincă.

În minutul 64, David Oprescu a deschis scorul cu un şut din careu, care l-a surprins pe portarul formaţiei oaspete. Al doilea gol al slătinenilor a fost marcat de Alexandru Popovici în minutul 69.