CSM Slatina – Sporting Roşiori, scor 3-1

0
148
În cel de-al patrulea joc de pregătire, formația antrenată de Daniel Oprescu a întâlnit gruparea Sporting Roşiori. Competiția sportivă a avut loc pe terenul sintetic din cadrul Complexului Sportiv „1 Mai”, finalizându-se cu victoria slătinenilor, scorul de 3-1(0-0 la pauză).
Golurile au fost marcate de Robert Gherghe (min.48), Constantin Radu (min.58) şi Dorin Toma (min.85).
CSM Slatina continuă meciurile de pregătire sâmbătă, 11 februarie, în deplasare, cu Progresul Spartac.
CSM Slatina (prima repriză): Ionuţ Pop, Mitran, Smirnov, Marian Manea, Alexandru Dinu, Andrei Traşcu, Anghelina, David Oprescu, Ciocâlteu, Leaţă, Mykhaylo Plokhotnyuk.
CSM Slatina: (a doua repriză): Silveanu, Abel Stan, Gherghe, Sălcianu, Alin Pisăru, Dorin Toma, Marian Şerban, Cristinel Dinu (min.70 Adrian Niţă), Constantin Radu, Luis Niţu, Palade.