CSM Slatina s-a calificat la barajul final de promovare, după victoria cu FC Pucioasa

0
218

CSM Slatina a câștigat, cu scor 2-0, returul cu FC Pucioasa, din cadrul semifinalei barajului de promovare în Liga a II-a, golurile fiind marcate de Toma (minutul 9) și Deta (minutul 68). Slătinenii s-au calificat la barajul final, unde vor întâlni Odorheiul Secuiesc.

Meciul tur dintre CSM Slatina și Odorheiul Secuiesc se va disputa sâmbătă, 4 iunie, începând de la ora 18.00, pe Stadionul „1 Mai”, urmând ca returul să se joace pe terenul celor de la Odorheiu Secuiesc, pe 8 iunie.

CSM Slatina: Cătălin Preduț, Abel Stan, Alin Pisăru, Marian Manea, Alexandru Sălcianu, Alexandru Cincă, Dorin Toma, David Oprescu, Alexandru Popovici, Cătălin Doman, Remus Trancă. Antrenor: Ovidiu Burcă.

FC Pucioasa: Răzvan Ghițescu, Ionel Diță, Tiberiu Calofir, Narcis Marina, Robert Croitoru, Marian Ciobanu, Richard Țilică, Radu Simion, Gabriel Dragnea, Alexandru Petre, Mihai Enache. Antrenor: Haralambie Becheanu.