CSM Slatina – Flacăra Horezu 1-0

0
130
Echipa de fotbal CSM Slatina a debutat cu dreptul vineri, în prima etapă a returului Ligii 3. Formația antrenată de Ovidiu Burcă a câştigat, scor 1-0, meciul de pe teren propriu disputat în compania echipei Flacăra Horezu. Golul victoriei a fost marcat în minutul 9 de către Cătălin Doman.

În minutul 33, CSM Slatina a rămas în inferioritate numerică, în urma cartonașului roșu primit de fundaşul lateral al slătinenilor, Abel Stan. Chiar și cu mai puțini jucători pe teren, slătinenii au ținut piept oaspeților, luptând până în ultima clipă pentru victorie.

Până în prezent, echipa CSM Slatina a acumulat 21 de puncte în clasament, urmare a 6 victorii, 3 egaluri și o înfrângere.

În etapa următoare CSM Slatina va evolua tot pe teren propriu primind vizita grupării  Sporting Roşiori, urmând ca în etapa a III-a a returului să se deplaseze la Minerul Costeşti.

9 PETROLUL POTCOAVA 9 2 2 5 10 16 -6 8
10 MINERUL COSTEȘTI 10 1 1 8 7 29 -22 4