CSM SLATINA – FK MIERCUREA CIUC 2-0

0
231

Victorie neașteptată pentru CSM Slatina. Elevii lui Daniel Oprescu s-au impus în fața oaspeților de la Csikszereda Miercurea Ciuc, scor 2-0.

Pentru CSM Slatina au marcat căpitanul de echipă Cătălin Doman în minutul 34 și Luis Niţu în minutul 57.

Cu cele 3 puncte cucerite acasă, CSM Slatina urca pe poziția a șaptea în clasament cu un total de 15 puncte.

Stadion: 1 Mai (Slatina – Olt).
Arbitru central: Sorin Vădana (Cluj-Napoca). Arbitri asistenți: Mihăiță Necula (Bucureşti) și Daniel Călin (Bucureşti). Arbitru de rezervă: Claudiu Ștef (Târgu Mureş). Observator de arbitri: Fevronia Ion (Craiova). Delegat de joc: Marian Lumînare (Bucureşti).

CSM Slatina: I. Pop – C-tin. Radu, Gherghe, Sălcianu, Pisăru – D. Toma, Trașcu – Dav. Oprescu, Doman (cpt.), Leață – L. Nițu
Rezerve: Preduț – M. Șerban, Al. Popovici, M. Manea, Al. Dinu, Trancă, A. Stan, Cr. Dinu, Alexandre Oliveira
Antrenor: Daniel Oprescu

FK Miercurea Ciuc: Gyenge – Gal-Andrezly, M. Kovacs, Nemanic, Apro, P. Pîrvulescu, L. Kovacs, Panos, P. Ivanovici, Schieb, T. Suciu
Rezerve: Karacsony – Bujdoso, R. Takacs, Stancic, Csiszer, Jelena, Vereș, Bara, El Sawy
Antrenor: Francisc Dican

CLASAMENT:

Pozitia Echipa Meciuri Victorii Egaluri Infrangeri Golaveraj Puncte Adevar
1 Unirea Dej 9 5 3 1 17-12 (5) 18 (+3)
2 Otelul Galati 9 5 3 1 12-8 (4) 18 (+3)
3 Unirea Slobozia 9 5 2 2 14-6 (8) 17 (+2)
4 CSA Steaua 8 5 2 1 14-10 (4) 17 (+5)
5 Politehnica Iasi 9 5 2 2 11-7 (4) 17 (+5)
6 FK Csikszereda 9 5 1 3 14-7 (7) 16 (+4)
7 CSM Slatina 9 4 3 2 13-6 (7) 15 (+3)
8 CSC 1599 Selimbar 8 4 3 1 11-5 (6) 15 (0)
9 Concordia Chiajna 9 4 1 4 13-10 (3) 13 (-2)
10 Gloria Buzau 8 4 1 3 12-11 (1) 13 (+1)
11 FC Brasov 9 3 3 3 8-8 (0) 12 (0)
12 Viitorul Pandurii Targu Jiu 9 4 0 5 9-10 (-1) 12 (-3)
13 Progresul Spartac 9 3 2 4 9-9 (0) 11 (-4)
14 Dinamo Bucuresti 9 3 1 5 9-13 (-4) 10 (-2)
15 ACS Dumbravita 9 3 1 5 12-17 (-5) 10 (-2)
16 Minaur Baia Mare 9 2 3 4 9-16 (-7) 9 (-3)
17 Ripensia Timisoara 9 2 2 5 7-11 (-4) 8 (-4)
18 Unirea Constanta 8 2 0 6 8-17 (-9) 6 (-6)
19 Politehnica Timisoara 9 1 2 6 5-16 (-11) 5 (-10)
20 Metaloglobus 9 1 1 7 4-12 (-8) 4 (-8)