CSM Slatina-CSM Cetatea Turnu Măgurele, scor 2-0

0
183
Echipa de fotbal CSM Slatina a susținut sâmbătă, 4 februarie, pe terenul sintetic din cadrul Complexului Sportiv „1 Mai”, cel de-al treilea joc de pregătire al iernii, în compania formaţiei din eşalonul al treilea, CSM Cetatea Turnu Măgurele. Meciul din acest weekend a fost căștigat de gazde, scor 2-0. Golurile victoriei au fost marcate de Cătălin Doman (min.24) şi George Leaţă (min.85).
În această perioadă de pregătire de iarnă, CSM Slatina a mai disputat două amical, cu Minerul Costeşti, pe care a învins-o cu 3-0, și cu Universitatea Craiova, în fața căreia a cedat cu scorul de 0-5.
CSM Slatina va continua miercuri, 8 februarie, jocurile de pregătire ale iernii. Sporting Roşiori va fi partenera de joc a divizionarei secunde slătinene, într-o partidă care se va disputa tot pe teren propriu.
CSM Slatina (prima repriză): Simion Velcu, Alexandru Dinu, Alexandru Sălcianu, Marian Manea, Abel Stan, Dorin Toma, Marian Anghelina, Alexandru Ciocâlteu, Cătălin Doman, Constantin Radu, Mykhaylo Plokhotnyuk.
CSM Slatina (a doua repriză): Cătălin Preduţ, Mitran, Smirnov, Hagiu, Pisăru, Marian Şerban Andrei Traşcu, George Leaţă, Luis Niţu, David Oprescu, Palade.