CSM Slatina – ACS Fotbal Comuna Recea 2-0

0
155

CSM Slatina a primit sâmbătă, 19 septembrie, vizita echipei maramureşene ACS Fotbal Comuna Recea. Meciul s-a disputat pe terenul ”1 Mai” din municipiul Slatina.
CSM Slatina, o echipă nou promovată, în Liga a 2-a a câștigat derby-ul cu maramureşenii, scor 2-0 (1-0).
Dacă prima parte a fost săracă în ocazii la cele două porţi, singura fază notabilă fiind golul marcat de slătineni în minutul 32 de M. Manea, partea secundă s-a dovedit mai antrenantă, în care cele două combatante au ieşit mai mult la joc. Oaspeţii au avut o parte secundă mult mai bună şi pe acest fond au apărut patru situaţii favorabile, din păcate irosite de Mărieş, Coman, Oiţă şi Luboya. CSM Slatina a punctat către finalul meciului, mai exact în minutul 80, prin Ianis Stoica, şi aşa s-a scris istoria acestui meci care nu a adus nici de această dată un rezultat pozitiv pentru Comuna Recea, care rămâne în continuare fără niciun punct în clasament.
În etapa a 5-a a ligii secunde de fotbal, CSM Slatina va evolua, în deplasare, contra celor de la FCU Craiova, într-o partidă televizată pe Digi Sport 1, care se va disputa pe data de 29 septembrie, de la ora 19.00.
CSM Slatina: Grecu, Iana, Cotigă, Manea, Deta, Dorin Toma, Ovidiu Popescu, David Oprescu, Vasile Gheorghe, (cpt.), Rogoveanu, Vlada. Au mai evoluat: Necşulescu, Ianis Stoica, Toma Bodri, Constantin Radu şi Cristian Preda.
ACS Fotbal Comuna Recea: Răileanu – Ju­can, Cordoș, Oiță, Ispas – Mărieș, Micaș, Akhmatov, Balha – R. Rus – Coman. Rezerve: Bota – Lihet, Szecui, Potcoavă, Brata, Bura, Chinde, D. Simion, Luboya. Antrenori: Ciprian Danciu și Ovidiu Mic.