CSM Slatina a pierdut meciul din deplasare cu CSC Dumbraviţa

0
195

Echipa de fotbal CSM Slatina a pierdut meciul disputat pe terenul celor de la CSC Dumbraviţa, scor 2-1. Dacă în prima repriză, niciuna din cele două echipe nu au avut norocul să deschidă scorul, nu putem spune același lucru despre a doua parte a competiției sportive, unde au fost înscrise 3 goluri.

În minultu 53 slătinenii deschid scorul. Leață centrează din careul, stânga, la firul ierbii pentru Luis Nițu, care reia din 9 metri în plasă.

În minutul 66 gazdele egalează. Călin Toma bate o lovitură liberă din 18 metri ușor lateral dreapta, la colțul lung, ridică peste zid și înscrie.

Golul victoriei vine pentru gazde în minutul 90. Centrare din stânga, Gherghe respinge greșit, aproape de autogol, Vlad Gîsă vine din stânga și reia din 5 metri în plasă.

Stadion: ”Ştefan Dobay” (Dumbrăviţa – Timiş).
Arbitru central: Andrei Lucian Ţiţii (Şura Mică – Sibiu). Arbitri asistenți: Răzvan Claudiu Tudor (Craiova) și Gheorghiță Bălan (Piteşti). Arbitru de rezervă: Gellert Feleki (Odorheiu Secuiesc). Observator de arbitri: Dan Jiga (Bistriţa). Delegat de joc: Viorel Lolea (Reşiţa).

CSC Dumbrăvița: Trifon – Tismonar, Zurbagiu (cpt.), C. Toma, Ghinescu – Bura-Koț, I. Tănase – Paulevici, Martinov, L. Bodri – Pașcalău
Rezerve: Mikloș – Ad. Ungureanu, Blikling, Andr. Olaru, Gîsă, P. Simon, T. Bodri, D. Grigoriu, Grancea
Antrenor: Cosmin Stan

CSM Slatina: I. Pop – C-tin. Radu, Gherghe, Sălcianu, Pisăru – Trașcu, Alexandre Oliveira – Dav. Oprescu, Doman (cpt.), Leață – L. Nițu
Rezerve: Preduț – A. Stan, M. Șerban, R. Necșulescu, Trancă, M. Manea, Cr. Dinu, Al. Dinu, Al. Popovici
Antrenor: Daniel Oprescu