CFC Argeș – CSM Slatina 1-1

0
132

Meciul dintre CFC Argeș și CSM Slatina s-a terminat la egalitate, scor 1-1. Slătinenii au deschis scorul în minutul 57, prin căpitanul Cătălin Doman, iar gazdele au egalat în minutul 90+4, prin Patrick Dulcea.

La finalul etapei a 10-a, CSM Slatina are 11 puncte și se poziționează pe pe locul 14.

În runda următoare, mai exact pe 30 octombrie, formația CSM Slatina va întâlni pe teren propriu gruparea Unirea Slobozia. Partida va fi transmisă pe Digi Sport şi Prima Sport.

CFC Argeș: Straton – Tofan, Turda (cpt.), M. Tudose, Rizzi – Al. Răuță, Babin (Rădescu 35′) – Bertrand (M. Angelov 46′), Haită (Buhăcianu 62′), Zătreanu (Dulcea 46′) – Bg. Rusu
Rezerve neutilizate: Andr. Bucur – Mitoi, R. Ciuciulete, Balaur, Scarlatache
Antrenor: Eugen Neagoe

CSM Slatina: Velcu – I. Mitran, A. Stan, Mondragon, C. Toma (Pisăru 90+2′) – D. Toma, Sil. Matei (Donca 79′) – Ciocâlteu (C-tin. Radu 69′), Doman (cpt.)(Sălcianu 69′), R. Popa – Mih. Ion (Val. Alexandru 79′)
Rezerve neutilizate: Dincă – Raph. Stănescu, Cr. Dinu, D. Dragu
Antrenor: Daniel Oprescu