LISTA. CANDIDAȚII ALDE PENTRU PRIMĂRIILE DIN OLT

0
1741

Partidul Alianța Liberalilor și Democraților-Filiala Olt și-a stabilit candidații pentru alegerile locale din 27 septembrie 2020. Gazeta Oltul prezintă lista candidaților ALDE pentru primăriile din județul Olt:

1. MUNICIPIUL SLATINA Bircea Cristian
2. MUNICIPIUL CARACAL x
3. ORAS BALS Oprea Constantin
4. ORAS CORABIA Ilin Marian
5. ORAS DRAGANESTI-OLT Constantinescu Christian
6. ORAS PIATRA-OLT Lista CL
7. ORAS POTCOAVA Ene Constantin Ion
8. ORAS SCORNICESTI Barbu Viorel
9. BALDOVINESTI x
10. BĂBICIU Stan Cornel
11. BĂLTENI Corduneanu Cosmin
12. BĂRASTI Lista CL
13. BÂRZA Anuţa Ion
14. BOBICESTI Ghiţă Cristian
15. BRASTAVĂŢU Mitriş Petrică
16. BRÂNCOVENI Truşcă Pavel
17. BREBENI x
18. BUCINIŞU Lista CL
19. CĂLUI Lista CL
20. CÎRLOGANI Alianţa PSD – ALDE
21. CEZIENI x
22. CILIENI Bădiceanu Laurenţiu
23. COLONESTI Colţa Răzvan Constantin
24. CORBU Lista CL
25. COTEANA Bălăşoiu Mirel Claudio
26. CRÂMPOIA Chiriţă Vasile
27. CUNGREA Lista CL
28. CURTIŞOARA Lista CL
29. DĂNEASA Lista CL
30. DEVESELU Păun Ion
31. DOBREŢU x
32. DOBROSLOVENI Iova Titu Marian
33. DOBROTEASA x
34. DOBRUN x
35. DRAGHICENI Mionici Virgil
36. FĂGEŢELU Stănescu Grigore
37. FĂLCOIU Muşat Petrică
38. FĂRCAŞELE x
39. GĂNEASA x
40. GĂVĂNEŞTI Lista CL
41. GÂRCOV Lista CL
42. GHIMPEȚENI Lista CL
43. GIUVĂRĂȘTI Ciurea Ionuţ
44. GOSTAVĂŢU Nae Marian
45. GRĂDINARI Mozoc Marin
46. GRĂDINILE Frunză Florinel
47. GROJDIBODU Văncică Virgil
48. GURA PADINII Lista CL
49. IANCA Dănilă Gigi
50. IANCU JIANU Şerban Ion Sorin
51. ICOANA x
52. IPOTESTI Lungu Gheorghe
53. IZBICENI Zăvăleanu Gheorghe
54. IZVOARELE Şocherel Eugen
55. LELEASCA x
56. MĂRUNŢEI Constantinescu Leontin
57. MIHĂEŞTI Țarigrădeanu Daniel
58. MILCOV Alianţa PSD – ALDE
59. MORUNGLAV Barcan Marinela
60. MOVILENI Datcu Ioana
61. NICOLAE TITULESCU Iordache Florea
62. OBÂRŞIA Brulea Claudiu
63. OBOGA x
64. OPORELU Ivan Ion Valeriu
65. OPTAŞI-MĂGURA x
66. ORLEA Velescu Andrei Gheorghe
67. OSICA DE JOS Gubendreanu Cezar
68. OSICA DE SUS x
69. PÂRŞCOVENI x
70. PERIEŢI Vălceleanu Marin
71. PLEŞOIU Răduţ Marius Cristian
72. POBORU x
73. PRISEACA Rîciu Gheorghe
74. RADOMIREŞTI Bogeanu Cătălin Valentin
75. REDEA Lista CL
76. ROTUNDA Sanda Petrişor
77. RUSĂNEŞTI Briceag Nicuşor
78. SÂMBUREȘTI x
79. SÂRBII MĂGURA x
80. SCĂRIȘOARA Voicu Dan
81. SCHITU Joian Gheorghe
82. SEACA x
83. SLĂTIOARA Corcău Badea
84. SPINENI Lista CL
85. SPRÂNCENATA Alianţa PSD – ALDE
86. STOENEŞTI x
87. STOICĂNEŞTI x
88. STREJEŞTI Eparu Ion
89. STUDINA Şerban Constantin
90. ŞERBĂNEŞTI x
91. ŞOPÎRLIŢA Stoica Viorel
92. ŞTEFAN CEL MARE Lista CL
93. TĂTULEŞTI Lista CL
94. TESLUI Andronie Dan
95. TIA MARE Papa Milian
96. TOPANA x
97. TRAIAN x
98. TUFENI x
99. URZICA Pîslă Ştefăniţă
100. VALEA  MARE Miu Viorel
101. VĂDASTRA Stoian Gheorghe
102. VĂDĂSTRIŢA Mitriţoaia Gelu
103. VĂLENI Păsărică Nicolae Florin
104. VÂLCELE x
105. VERGULEASA Safta Marcel
106. VIŞINA Drăghici Florin
107. VIȘINA NOUĂ Lista CL
108. VITOMIREȘTI x
109. VLĂDILA Răducanu Victor Petrică
110. VOINEASA Lista CL
111. VULPENI x
112. VULTURESTI x