Două persoane, la spital, după ce autoturismul în care se aflau a fost implicat într-un accident rutier

Date:

Noaptea trecută, pe Drumul Național 65 – European 574, în afara localității Găneasa a avut loc un accident rutier în care a fost implicat un autoturism, condus de un tânăr, în vârstă de 23 de ani, din municipiul Slatina.

În urma evenimentului rutier, conducătorul auto și un pasager au necesitat îngrijiri medicale, fiind transportați la Spitalul Județean de Urgență Slatina.

Conducătorul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultând o concentrație alcoolică de 0,60 mg/l alcool pur în aerul expirat.” a transmis purtătorul de cuvânt al IPJ Olt, Claudiu Şerban.

În cauză, polițiștii au întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de vătămare corporală din culpă și conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe, fiind continuate cercetările pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor în care s-a produs evenimentul.

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Opoziția depune moțiune de cenzură împotriva lui Ilie Bolojan

Grupul ”Pace întâi România” din Parlament anunță că a...

CJ Olt, sprijin financiar către ADI Oltul

Consiliul Județean Olt va aloca suma de 100.000 de...

Claudiu Stăncioiu și Cristian Bircea, în tabăra lui Cismaru

Garda veche a politicii din Slatina își unește forțele...

Paul Stănescu, activitate parlamentară

Senatorul de Olt, Paul Stănescu, se află la al...