”Bucurie în mișcare”, la Slatina

0
625

Pe 27 și 28 mai, la Slatina se va desfășura evenimentul ”Bucurie în Mișcare” în cadrul căruia toți locuitorii orașului sunt invitați în Parcul Tineretului, să participe la o multitudine de activități sportive. Din programul evenimentului fac parte: demonstrații de zumba, karate, MMA, dans, momentele muzicale, competiții sportive de badminton și baschet, ateliere creative și interactive, precum și de escaladă, tenis de masă, exalton, darts, tir cu arcul, fotbal, streetball, șah, de acordare a primului ajutor, desen pe asfalt, face painting etc.

Agenda completă a celor două zile de festival este următoarea:

SÂMBĂTĂ, 27 MAI

SCENĂ

10:00 Deschiderea oficială a festivalului

10:30-12:00 Claudia Nistor – zumba

15:00 Ciopor Isabela cu melodia ,,Cabaretul Poveştilor”

         Cremaschini Asia cu piesa ,,Vine Iarăşi Circul”

         Giurgia Rebeca cu piesa ,,Cea mai frumoasă stea’’

         Vărzaru teodora cu piesa ,,Să fim copii”

15:30 Radu Rotea şi Preduţ Timeea

16:00 Flori Spaloghe – zumba

17:00 Individual Acro Dance Bîscu Aysa

          Individual Acro Dance Marineaţă Aida

          Dans stilizat popular

17:15 Ansamblul Muguraşii Oltului din Pleșoiu cu dansurile: dans mixt, dans fete, căluș

          Antonia Tabacu cu piesele: ,,Bunicii”, ,,Mama”, ,,Măriuţă ,Măriuţă”

17:45 Rădoescu Ramona

18:00 Trio: Sara, Daria și Anastasia – Innovation

          Solo: Raisa Puiu – Butterfly

          Solo: Ilinca Voica – Snow White

          Duet: Bianca Lenţoiu şi Riana Puşcaşu

          Solo: Anastasia Andronie: – Let’s get louder

COMPETIȚII

14:00-15:00 Provocarea 11

15.00-16.00 Badminton

16.00-17.00 Basket

ATELIERE

10:00-19.00 Escaladă

10:00-19.00 Tenis de masă

10:00-19.00 Streetball

10:00-19.00 Tir cu arcul

10:00-19.00 Atelier de măiestrie sportivă și mini competiții de fotbal

10:00-19.00 Darts

10:00-19.00 Exatlon

10:00-19.00 Șah

10:00-19.00 Fotbal target

10:00-19.00 Badminton

10:00-19.00 Fotball tenis

11:00-11.30 Demonstrații de prim ajutor oferite de Crucea Roșie filiala Slatina

10:00-19.00 Atelier de pictură

15:30-16:00 Demonstrații de prim ajutor oferite de Crucea Roșie filiala Slatina

17.00-19.00 Face-painting

18.00-19.00 Clovni, mascote și animație pentru cei mici și cei mari deopotrivă

DUMINICĂ, 28 MAI

SCENĂ

10:00 Claudia Nistor – zumba

11:30 Echipa Interact interacţiune cu publicul

12:00 Robert Udrel demonstraţie MMA

15:00-16:00 Flori Spaloghe – zumba

16:00-17:00 BU DO KARATE SLATINA – Antrenor emerit al sportului Costică Eugen  Romeo centură neagră 6dani

17:00-17:30 Viorica Sandu interacțiune cu publicul

17:30 Palatul Copiilor ,,Adrian Băran” Slatina: momente artistice de dans

18:15 Clara Lixandru

18:30 Formaţie Luckys Can You Hold Me

          Solo Bianca Lenţoiu Feeling Good Și

          Solo Sara Cârstea Tango To Evoro

          Solo Alessia Pietrişi Shine

          Formaţie Luckyes Zombie Open

19:00 Şcoala de dans MGV

COMPETIȚII

14:00-15:00 Provocarea 11

15:00-16:00 Badminton

16:00-17:00 Basket

ATELIERE

10:00-19:00 Streetball

10:00-19:00 Volei – demonstrații și interacțiune cu publicul

10:00-19:00 Atelier de măiestrie sportivă și mini competiții de fotbal

10:00-19:00 Escalada

10:00-19:00 Tir cu arcul

10:00-19:00 Tenis de masă

10:00-19:00 Atelier de măiestrie sportivă și mini competiții de handbal

10:00-19:00 Șah

10:00-19:00 Darts

10:00-19:00 Badminton

10:00-19:00 Fotball tenis

17.00-19:00 Concurs de desene pe asfalt

17.00-19:00 Face-painting

18.00-19:00 Clovni, mascote și animație pentru cei mici și cei mari deopotrivă