Fotbal: CSM Slatina a pierdut în fața României U18

0
195

Echipa de fotbal CSM Slatina a jucat în acest weekend un meci amical, pe stadionul ”1 Mai”, contra selecționatei sub 18 ani a României. Slătinenii au pierdut în fața oaspeților, scor 0-3.

Scorul a fost deschis în minutul 29, prin Antonio Bordușanucare care a marcat de la 11 metri. Pentru tricolori au mai marcat Daniel Oprescu în minutul 70, și Denis Bujor, minutul 71.

CSM Slatina a început în formula: Simion Velcu – Alexandru Dinu, Cristian Preda, Adrian Bărbuţi, Alexandru Popescu, Marius Grigore, Constantin Radu, Remus Trancă, Radu Necşulescu, Marius Neicu,  Beniamin Enache.
Au mai intrat: Alexandru Har, Alexandru Militaru, Alexandru Tosu, Marius Şofaru, Adrian Vlad, Andrei Strejescu, Alexandru Gavrilaş, Călin Zamfir, Bogdan Cârciumaru, Adelin Bira, Flavius Magaron, Nicolae Lungu, Cristian Dinu.

România U18 în prima repriză: Mărgărit – Maftei, Grigore, Martinovici, Sălceanu – Boțogan,  Vulturar – Bordușanu, Kolbasz, Musi – Burnete.
România U18 în a doua repriză: Cioc – Șuteu, Niculescu, Duțu, Cireșoiu – Lăcătuș, Scocîlcă – Ciubotaru, Bujor, Rusu – Morar.