CSM Slatina, primul transfer al iernii!

Date:

Echipa de fotbal CSM Slatina a realizat prima achiziție din acest an. Mijlocașul Alexandru Neagu în vârstă de 29 de ani, care ultima dată a evoluat în Liga 2, la Ripensia, a semnat cu echipa din Slatina. Alexandru Neagu are la activ câteva prezențe în Liga 1, dar cele mai multe meciuri le are la nivelul Ligii 2, peste 100. De-a lungul activității sale, fotbalistul a jucat pentru Academica Clinceni, CS Mioveni, CFR Cluj, Metaloglobus, Pandurii sau UTA.

Echipa noastră a obţinut semnătura mijlocaşului central, în vârstă de 29 de ani, Alexandru Neagu.  Acesta vine de la Ripensia Timişoara, iar în decursul carierei a mai evoluat pentru Pandurii Târgu Jiu, UTA Arad, CSM Râmnicu Vâlcea, Academica Clinceni, CFR Cluj, ASA Târgu Mureş, CS Mioveni şi Metaloglobus Bucureşti.

Născut în Piteşti la 26 ianuarie, 1993, Alexandru Neagu şi-a făcut junioratul la FC Argeş, dar şi în Spania, la Real Murcia, club pentru care a evoluat timp de doi ani, în divizia a doua spaniolă.

Bun venit, Alexandru Neagu!”, au anunțat reprezentanții CSM Slatina.

Distribuie

spot_imgspot_img

Anunțuri

More like this
Related

Runda 17 încheie 2025 în eșalonul secund. CSC Dumbrăvița vs. CSM Slatina

Etapa 17 din sezonul regular în Liga 2 este...

CSM Slatina vs. Olimpia Satu Mare, în etapa a 16-a

Meciurile etapei 16 din Liga 2 Casa Pariurilor debutează...

CSC Dumbrăviţa – CSM Slatina 2-1

Formaţia CSM Slatina a pierdut, scor 2-1, meciul susţinut,...

CSM Slatina câștigă în fața formației CSC Șelimbăr

CSM Slatina s-a impus sâmbătă, pe terenul celor de...