Șofer beat la volan, prins de polițiștii slătineni

Date:

Share post:

Polițiștii slătineni au oprit și scos din trafic un conducător auto ce se afla sub influența băuturilor alcoolice. Bărbatul avea o concentrație de 0,88 mg/l alcool pur în aerul expirat.

La data de 21 mai, polițiștii din cadrul Poliției municipiului Slatina au acționat pe raza localității pentru siguranța participanților la traficul rutier. Astfel, în urma activităților desfășurate, a fost depistat un bărbat, 45 de ani, din municipiul București, care conducea un autoturism pe strada Tudor Vladimirescu, fiind sub influența băuturilor alcoolice.

Polițiștii au testat conducătorul auto cu aparatul alcooltest, rezultând o concentrație de  0,88 mg/Litru alcool pur în aerul expirat. Potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului de Poliție Județean Olt, inspectorul principal Alexandra Dicu, în cauză au fost întocmite acte procedurale, sub aspectul săvârşirii infracţiunii de conducerea unui vehicul sub influenţa alcoolului sau a altor substanțe.

spot_img

Related articles

Biciclist acroșat de un autoturism, în comuna Vișina

Vineri, 21 noiembrie, pe strada Principală din comuna Vișina, a avut loc un eveniment rutier, în urma căruia...

Spitalul Județean de Urgență Slatina a organizat prima ediție a „Școlii mamei”

Spitalul Județean de Urgență Slatina a organizat prima ediție a "Școlii mamei", în parteneriat  cu Biogenis - banca...

Restricţii de circulaţie pe Valea Oltului

Traficul pe Valea Oltului va fi restricţionat în intervalul 21 noiembrie - 19 decembrie, din cauza lucrărilor de...

Mădălina Ghenea, apariție ca la Hollywood

Milano a strălucit serile trecute, iar toate privirile s-au oprit asupra Mădălinei Ghenea, care a făcut furori la...