Liga a V-a/Se reiau jocurile. Program și clasament

0
122
Reprezentanții AJF Olt au precizat că partidele de la acest nivel se vor disputa după programul anunțat.
Duminică, 15 martie
Seria 1, etapa a XVI-a
AS Recolta Movileni – stă
ACS Vedița Colonești – Stă
ACS Darjovul Valea Mare – AS Bircii
AS Voinicii Tufeni – AS Valea Oltului Ipotești
AS Voința Jitaru – AS Recolta Bălteni
AS Avântul Oporelu – AS Viitorul Perieți
AS Recolta Chiteasca – AS Internațional Brebeni
AS Recolta Șerbănești – AS Unirea Turia
Clasament
1. AS Valea Oltului Ipotești13 101 2 39 16 31p
2. ACS Dârjovul Valea Mare13 9 3 1 51 15 30p
3. AS Avântul Oporelu 13 9 1 3 45 23 28p
4. AS Voința Jitaru 13 9 1 3 42 26 28p
5. AS Voinicii Tufeni 13 7 4 2 41 21 25p
6. AS Internațional Brebeni13 7 3 3 33 26 24p
7. AS Recolta Chițeasca 13 7 1 5 37 31 22p
8. AS Unirea Turia 13 6 0 7 26 30 18p
9. AS Bircii  13 5 0 8 24 32 15p
10. AS Recolta Șerbănești 13 4 3 6 27 36 15p
11. AS Recolta Bălteni 13 5 0 8 30 42 15p
12.AS Viitorul Perieți 13 2 0 11 18 51 6p
13. ACS Vedița Colonești 13 1 1 11 16 51 4p
14. AS Recolta Movileni 13 0 0 13 5 40 0p
Seria a II-a, Etapa a XII-a
Unirea Piatra-Sat – FC Bârza
Ceramica Oboga – Victoria Dobrun
Haiducii Iancu jianu – AS Morunglav
Viitorul Leotești – Unirea Pârșcoveni
Atletico Dranovățu – Branco Brâncoveni
AS Voineasa – Rapid Piatra-Olt
Clasament
1.FC Bârza  11 8 1 2 30-11 25p
2.Viitorul Leotești 11 7 3 1 29-14 24p
3.Victoria Dobrun 11 7 1 3 35-15 22p
4.Ceramica Oboga 11 7 1 3 25-17 22p
5.Haiducii Iancu Jianu 11 5 4 2 31-20 19p
6.Unirea Pârșcoveni 11 6 1 4 23-23 19p
7.Branco Brâncoveni 11 5 1 5 22-20 16p
8.Atletico Dranovățu 11 4 2 5 20-25 14p
9.AS Voineasa 11 4 1 6 26-37 13p
10.AS Morunglav 11 3 1 7 23-33 10p
11. Unirea Piatra-Sat 11 1 2 8 12-30 5p
12.Rapid Piatra-Olt 11 0 0 11 5 36 0p
Seria a III-a, Etapa a XV-a
Columna Traian -stă
Vedea Văleni – Viitorul Vlădila
Șoimii Deveselu – Oltețul Fălcoiu
Unirea Stoenești – Șoimii Drăghiceni
Clasament
1.Șoimii Drăghiceni 12 9 2 1 51-17 29p
2. Șoimii Deveselu 12 8 0 4 28-40 24p
3.Viitorul Vlădila 12 5 3 4 48-33 18p
4.Columna Traian 12 6 0 6 29-26 18p
5.Oltețul Fălcoiu 12 5 2 5 35-32 17p
6.Unirea Stoenești 12 3 1 8 28-46 10p
7.Vedea Văleni 12 2 0 10 31-56 6p
Seria a IV-a, Etapa a XII-a
Unirea Brastavățu- Crușov -stă
Recolta Grojdibodu – Cetatea Nouă Vădastra
Viitorul Orlea – AS Vădăstrița
Victoria Ianca – Gloria Vișina
Recolta Urzica – AS Corabia 2020
Oltul Tia Mare – Oltul Giuvărăști
Clasament
1.Cetatea Nouă Vădastra 10 9 0 1 39-18 27p
2.Gloria Visina10 7 3 0 43-12 24p
3.Oltul Giuvărăști 10 6 1 3 31-22 19p
4.Recolta Urzica 10 5 0 5 40-29 15p
5.AS Vădăstrița 10 5 0 5 31-49 15p
6.AS Corabia 2020 9 4 2 3 22-16 14p
7.AS Victoria Ianca 10 4 1 5 23-21 13p
8.Recolta Grojdibodu 10 4 1 5 25-28 13p
9.Oltul Tia Mare 9 3 1 5 21-20 10p
10.Unirea Brastavățu-Crusov10 1 1 8 11-35 4p
11.AS Viitorul Orlea 10 0 2 8 13-49 2p