Angajați ai Primăriei Slatina testați COVID

Date:

Printr-un contract de sponsorizare, Electrocarbon a donat Primăriei Slatina 2.000 de teste rapide pentru depistarea infecției COVID-19. 800 de bucăți vor ajunge la Direcția de Asistență Socială Slatina, iar 1.200 la Clubul Sportiv Municipal Slatina.

„Testele vor fi utilizate pentru personalul structurilor, pe bază de solicitare scrisă și vor fi efectuate cu respectarea condițiilor prevăzute atât în contractul de sponsorizare, cât și în prospectul produsului. Prioritate la testarea rapidă o au persoanele care prin natura atribuțiilor de serviciu sunt mai expuse riscului de infectare cu virusul SARS-COV2”, se arată într-un proiect de hotărâre al Primăriei Slatina.

Atât CSM Slatina, cât și Direcția de Asistență Socială Slatina au printre angajați cadre medicale care pot efectua testele rapide.

 

Distribuie

spot_imgspot_img

Anunțuri

More like this
Related

O echipă de ingineri optometriști vine la Izbiceni

Vineri, 12 decembrie, o echipă de ingineri optometriști se...

Doru Marineață: ”Am făcut hotărârea de CL și am luat două containere”

Consilierii locali din comuna Bălteni și edilul localității, Doru...

Viceprimarul Municipiului Caracal, Lari Pătran, aproape de copiii din centrele de plasament și din familii nevoiașe.

Viceprimarul Municipiului Caracal, Lari Pătran, a participat la evenimentele...

Un primar optimist la Valea Mare

Un primar optimist la Valea Mare Printre primarii care fac...