Slatina: Lista profesorilor premiați în cadrul „Galei Laureaților”

1
1572

Ca în fiecare an, pentru a omagia trecutul de secole al orașului, Consiliul Local și Primăria municipiului Slatina organizează „Gala Laureaților”, manifestare care își propune să evidențieze cele mai importante momente și performanțele remarcabile obținute de slătineni în anul anterior, rezultatele înregistrate de către aceștia în activitate contribuind la dezvoltarea municipiului.

În cadrul acestui eveniment, vor fi acordate premii  profesorilor care au pregătit elevii cu performanţe în anul 2021/2022.

Marele Premiu – se acordă premiul în valoare de 1.000 lei / persoană, profesorilor
îndrumători ai căror elevi au obţinut premii la cupele / concursurile școlare
internaţionale:

Marele Premiu – Medalie de aur
1. Perianu Marius – Centrul Judeţean de Excelenţă – profesor îndrumător al elevilor
Bolborea Radu, Gîrniță Laurențiu, Bilauschi Simina Gabriela, Popa Luca Teodor, Rizea Niță
Theodor Andrei, Dinu Mihai, medaliați la Mathematical Grammar School Cup Belgrad –
Serbia;
2. Năsui Mariana – Centrul Judeţean de Excelenţă – profesor îndrumător al elevilor Lidia
Popa, Mateescu Matei Bogdan, Cristea David Andrei, medaliați la Mathematical Grammar
School Cup Belgrad – Serbia;
3. Liță Angela – Colegiul Național „Ion Minulescu” – profesor îndrumător al elevilor
Cărnaru Annellise Maria Cornelia, Bolborea Radu Ionuț, Neagoe Raisa Andreea și Dinu Mihai, medaliați la Concursul științific Olimpiada „BeSafeNet” 2022.
 Marele Premiu – Medalie de argint
1. Combei Dumitru – Centrul Judeţean de Excelenţă – profesor îndrumător al elevilor
Bolborea Radu, Gîrniță Laurențiu, Ștefan Alexandru Gabriel, Rizea Niță Theodor Andrei,
medaliați la Mathematical Grammar School Cup Belgrad – Serbia;
2. Chiriță Aurel – Centrul Judeţean de Excelenţă – profesor îndrumător al elevilor
Bilauschi Simina, Popa Luca Teodor, Cristea David Andrei, Dinu Mihai,, medaliați la
Mathematical Grammar School Cup Belgrad – Serbia;
3. Pietriș Daniel – Centrul Judeţean de Excelenţă – profesor îndrumător al elevilor
Paraschiva Octavian Alexandru, Vasilescu Robert, medaliați la Mathematical Grammar
School Cup Belgrad – Serbia;
4. Anghel Costel – Centrul Judeţean de Excelenţă – profesor îndrumător al elevilor
Paraschiva Octavian Alexandru, Peia Claudiu, medaliați la Mathematical Grammar School
Cup Belgrad – Serbia.
Marele Premiu – Medalie de bronz
1. Badea Rodica – Centrul Judeţean de Excelenţă – profesor îndrumător al elevului Crăciun Mihai medaliat la Mathematical Grammar School Cup Belgrad – Serbia;
2. Popescu Doru – Centrul Judeţean de Excelenţă – profesor îndrumător al elevului Crăciun Mihai medaliat la Mathematical Grammar School Cup Belgrad – Serbia;
3. Mincă Mihaela – Centrul Judeţean de Excelenţă – profesor îndrumător al elevului Peia Claudiu medaliat la Mathematical Grammar School Cup Belgrad – Serbia;
4. Preduț Aurelian – Centrul Judeţean de Excelenţă – profesor îndrumător al elevului Vasilescu Robert medaliat la Mathematical Grammar School Cup Belgrad – Serbia.
Diplomă de merit şi premiu profesori (îndrumători ai elevilor/elor cu premii la bursa „Eugen Ionescu”), în valoare de 500 lei / persoană.
Şcoala Gimnazială ”Ştefan Protopopescu”
1. Cheroiu Ioana
Școala Gimnazială „Nicolae Iorga”
1. Vasile Carolina
Şcoala Gimnazială „Vlaicu Vodă”
1. Dincă Reli Violeta
Colegiul Naţional ”Radu Greceanu”
1. Popescu Flavius
2. Mihai Mariana
3. Popa Liana
4. Pîrvu Geanina Isabela
5. Alexandru Felicia
6. Alexandru Roxana
Şcoala Gimnazială „Eugen Ionescu”
1. Petre Claudia
Liceul Teoretic ”Nicolae Titulescu”
1. Datcu Paula
2. Bușoiu Mihaela
3. Geamănu Ștefania
4. Dinu Emilia
Colegiul Naţional ”Ion Minulescu”
1. Sterpan Maria
2. Alexandru Ramona
3. Dumitrache Cristina
4. Marin Cristina
5. Stoichicescu Lorena
6. Ceauș Mariana
7. Mezdrea Adriana
8. Din Mădălina
9. Mihai Florina
10. Moșteanu Laura
11. Mitru Ion
12. Predeanu Florentina
13. Neacșu Mihaela
14. Cătănoiu Camelia
15. Duțescu Cristina

Diplomă de merit şi premiu profesori (îndrumători ai elevilor/elor cu premii de calitate în educație), în valoare de 250 lei / persoană
Şcoala Gimnazială ”Ştefan Protopopescu”
1. Pirnă Mihaela Mioara
Școala Gimnazială „George Poboran”
1. Zamfir Ana Alina
Şcoala Gimnazială Nr.3
1. Vasile Carolina
Școala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu”
1. Chiroiu Violeta
Colegiul Naţional ”Radu Greceanu”
1. Oprea Bianca
2. Datcu Zamfir
3. Chiroiu Violeta
4. Corcoveanu Marinela
5. Mareș Diana
Liceul Teoretic ”Nicolae Titulescu”
1. Vlădescu Elena
2. Dinu Emilia
 Diplomă de merit şi premiu profesori (îndrumători ai elevilor/elor cu premii la bursa „George Poboran” și activitate artistică), în valoare de 200 lei / persoană.
Liceul cu Program Sportiv
1. Vancea Marius
Palatul Copiilor „Adrian Băran”
1. Brăileanu Ilie
2. Sandu Viorica
3. Maican Liliana Rodica
4. Trușcă Georgeta
5. Teleșpan Ion
6. Vancea Marius
7. Vîrtosu Toma Florentina
8. Ionescu Silvia
9. Sterie Marius
10. Bolocan Carmen Georgeta
11. Șoaică Valerica
12. Vătafu Elena Daniela
13. Cătănescu Rodica
14. Petrache Roxana Valentina
15. Florescu Gabriel
Şcoala Gimnazială „Eugen Ionescu”
1. Constantinescu Gabriela-Laura
Colegiul Naţional ”Radu Greceanu”
1. Moraru Mirela
Liceul Teoretic ”Nicolae Titulescu”
1. Nica Diana
2. Enoiu Ioana
3. Butucea Niculina
4. Petcu Luminița
5. Brad Zoica
6. Brîușor Veronica
7. Constantin Ion
8. Brăileanu Victoria
9. Mustățea Lenuța
10. Tecuceanu Mihaela

Liceul Tehologic „Petre S. Aurelian”
1. Lăcraru Angelica Marinela
2. Petrescu Nicolae

Liceul Tehologic „Metalurgic”
1. Ciochină Ionescu Mariana
2. Dobrică Niculina
3.Lupu Mihaela
4.Puiu Constantin
5. Chimoaica Daniela
6. Stoica Livia
7. Iordache Daniel
8.Manda Constanța
9. Țîrcomnicu Daniela
10. Vîlcea Elena
11. Nicolăescu Nuța
12. Dima Anișoara Lăcrămeoara
13. Lepădat Lenuța
14. Lepădat Eleodor
Liceul Tehnologic „Alexe Marin”
1.Diaconu Valeria
2. Boață Niculae
3. Gheorghe Crina
4. Enache Adrian
5. Vălu Paula
6. Neag Mircea
7.Voica Sidonia
8. DinaMarian
9. Miulescu Elena
10. Iosim Niculița
11. Popa Cornel
12. Bădoi Maria
13. Chiș Gabriela
14. Simion Gheorghița
15. Iliescu Elena Madi
16. Boroi Simona
17. Bujgoi Anișoara
18. Tița Mirabela
Asociația M.G.V. Slatina– dans modern
1. Oporanu Claudia
2. Oporanu Corina

1 COMENTARIU

Comments are closed.