Înscrierile pentru competiția sportivă „Slatina City Run” s-au închis

Date:

Reprezentanții Primăriei municipiului Slatina au anunțat închiderea înscrierilor destinate participării pentru competiția sportivă „Slatina City Run”, ca urmare a ocupării tuturor locurilor puse la dispoziție de organizatori. Concursul sportiv are două probe: „Semimaraton” cu un traseu de 21 km, și proba „Cros” cu un traseu de 7 km.

Duminică, 15 mai, cel târziu până la ora 09:30 toți participanții înscriși sunt așteptați la “START” pentru a-și prelua kitul de concurs și a participa la încălzirea colectivă.” au declarat reprezentanții Primăriei Slatina.
Atât detaliile cu privire la traseul competiției, cât și cele referitoare la punctele de hidratare de care vor beneficia participanții, sunt disponibile accesând următorul link:
http://www.primariaslatina.ro/images/events/traseu.pdf
Regulamentul competiției sportive „Slatina City Run” din data de 15 mai poate fi consultat accesând următorul link:
http://www.primariaslatina.ro/images/regulamente/Slatina_City_Run_2022.pdf

Distribuie

spot_imgspot_img

Anunțuri

More like this
Related

Echipa TSD Slatina alături de Iancu și Floreanu au împodobit bardul

În fiecare an, tinerii social-democrați împreună cu deputatul Marius...

Deputatul Mihai Țiu: ”Zbor lin către eternitate, domnule General Radu Theodoru!”

Generalul (în retragere) Radu Theodoru, una dintre cele mai...

Subvențiile care intră la plată în luna ianuarie, anunțate de ministrul Florin Barbu

Fermierii din România vor primi în luna decembrie subvenţia la...