Handbal: România – Ungaria 24-26

0
77

România a pierdut meciul cu Ungaria în Grupa 1 de la EHF Euro 2020, scor 26-24, deși a avut o evoluție spectaculoasă. La pauză, România a condus la limită, scor 14-13. După reluare, Cristina Neagu&Co au ratat ocazii pe bandă rulantă, chiar și în superioritate numerică, iar rivalele au profitat.

România – Ungaria 24-26. Minutul 60: Eliza Buceschi închide tabela cu zece secunde înainte de final. Eșec dureros pentru naționala României, după un meci în care fetele au luptat superb până spre final.
România – Ungaria 22-25. Minutul 58: Lakatos majorează diferența la trei goluri, iar tricolorele par la pământ în aceste clipe.
România – Ungaria 22-24. Minutul 55: Lakatos duce Ungaria la două goluri în fața României.
România – Ungaria 22-22. Minutul 54: Lorena Ostase egalează! Încă șase minute de foc.
România – Ungaria 21-22. Minutul 53: Ungaria revine în avantaj după golul marcat de Lakatos, Bogdan Burcea cere time-out.
România – Ungaria 21-21. Minutul 52: Lorena Ostase!!! Pivotul nostru ajunge la șapte goluri din șapte aruncări, iar maghiarii cer time-out. Final de foc în România – Ungaria.
România – Ungaria 20-21. Minutul 48: Klujber readuce Ungaria în avantaj.
România – Ungaria 20-20. Minutul 48: Egalăm! Cristina Laslo înscrie superb, revenim pe tabelă.
România – Ungaria 19-20. Minutul 47: Lorena Ostase reduce din diferență după o combinație cu Cristina Neagu.
România – Ungaria 18-20. Minutul 44: Continuă căderea României, adversarele se desprind la două goluri. Bogdan Burcea solicită time-out.
România – Ungaria 18-19. Minutul 43: Szollosi-Zacsik înscrie pentru 19-18.
România – Ungaria 18-18. Minutul 43: Cristina Neagu egalează!
România – Ungaria 17-18. Minutul 42: Greșim mult în atac, iar Ungaria trece la conducere după golul înscris de Helembai.
România – Ungaria 17-17. Minutul 39: Lakatos egalează, dar România are superioritate numerică.
România – Ungaria 17-16. Minutul 37: Klujber reduce diferența de la 7 metri.
România – Ungaria 17-15. Minutul 36: O nouă rachetă din partea Cristinei Neagu!
România – Ungaria 15-13. Minutul 32: Ne desprindem din nou la două goluri! Loren Ostase înscrie din nou și ajunge la cinci goluri marcate din șase aruncări.
România – Ungaria 14-13. Minutul 31: S-a reluat partida.
România – Ungaria 14-13. Minutul 30: Pauză! România conduce după o repriză aproape perfectă. Puteam conduce cu 15-13 la pauză, însă Sonia Seraficeanu a lovit bara la ultimul nostru atac.
România – Ungaria 14-13. Minutul 29: Ce paradă are Denisa Dedu!!!
România – Ungaria 14-13. Minutul 28: Maghiarele vin la un gol în spatele nostru.
România – Ungaria 14-12. Minutul 27: Liderul Cristina Neagu duce scorul la 14-12!
România – Ungaria 13-12. Minutul 25: Lorena Ostase!!! România preia conducerea pentru prima oară în această seară, după un time-out solicitat de Bogdan Burcea. Fetele au urmat indicațiile antrenorului și au marcat.
România – Ungaria 12-12. Minutul 24: Egalăm! Cristina Laslo trimite o rachetă la colțul lung, iar fetele lui Bogdan Burcea restabilesc egalitatea în finalul primei reprize.
România – Ungaria 11-12. Minutul 21: Cristina Laslo înscrie pentru 11-12, România se apropie la un singur gol.
România – Ungaria 7-9. Minutul 18: Cristina Neagu înscrie din nou, însă imediat primim a treia eliminare din această seară.
România – Ungaria 6-8. Minutul 15: Rămânem la două goluri în spatele Ungariei, grație Anei Iuganu.
România – Ungaria 5-7. Minutul 14: Lorena Ostase reduce din diferență.
România – Ungaria 4-7. Minutul 11: Ungaria se desprinde la trei goluri pe tabelă, profitând de o eliminare de două minute din tabăra României.
România – Ungaria 3-3. Minutul 7: Egalăm! Contraatac perfect pentru fetele noastre.
România – Ungaria 2-3. Minutul 6: Eliza Buceschi reduce diferența!
România – Ungaria 1-2. Minutul 4: Cristina Neagu înscrie primul gol al României din această seară!
România – Ungaria 0-1. Minutul 2: Ungaria deschide scorul la Kolding după o pasă greșită a Cristinei Neagu.
Minutul 1: A început meciul dintre România și Ungaria, de la EHF Euro 2020.