Handbal: CSM Slatina – CS Dacia Mioveni 25-22

0
140

Sala Polivalenta din București a găzduit miercuri, 24 februarie, meciul de handbal dintre CSM Slatina și CS Dacia Mioveni, meci ce a contat pentru etapa a XI-a a Ligii Florilor.
Cele două reprize ale jocului au fost total diferite, prima a fost dominată de echipa CS Dacia Mioveni, în timp ce a doua le-a aparținut slătinencelor. Elevele Victorinei Bora au știut să gestioneze foarte bine finalul celei de-a doua reprize reuşind să câştige la trei goluri, scor final 25-22.
Cele trei puncte obținute în urma acestei victorii a ajutat gruparea CSM Slatina să urce pe locul 10 în clasamentul Ligii Florilor, cu 10 puncte acumulate.
Marcatoare: Hermina Stoicănescu (8 goluri), Lorena Ostase (7 goluri), Larisa Tamaş (3), Luciana Popescu (3), Chitacu (1), Cârligeanu (1), Drăghici (1), Rusu (1).