Emil Moț: ”Rezultatul nu este cel pe care mi l-am dorit, accept cu demnitate voința dumneavoastră”

0
1346

Alegerile locale s-au încheiat, iar rezultatul arată că slătinenii au ales schimbare, acordându-i votul de încredere lui Mario de Mezzo, candidatul PNL. În fața acestei schimbări, fostul edial al municipiului Slatina, Emil Moț ține să le mulțumească cetățenilor pentru sprijinul acordat în cele două mandate de primar și le promite că va rămâne același om al dialogului și al prieteniei:

În primul rând, vreau să vă mulțumesc din suflet pentru încrederea și sprijinul pe care mi le-ați oferit de-a lungul anilor. A fost o onoare și un privilegiu să vă reprezint ca primar al acestui oraș minunat. Alegerile de acum au adus un nou capitol pentru Slatina și, deși rezultatul nu este cel pe care mi l-am dorit, accept cu demnitate voința dumneavoastră.  Sunt recunoscător pentru fiecare moment petrecut în slujba comunității noastre și pentru oportunitatea de a contribui la dezvoltarea orașului. Sunt mândru de tot ceea ce am realizat împreună, de faptul că Slatina este un oraş modern, curat şi frumos. Vă mulțumesc pentru susținere, pentru dialogul constructiv și pentru toate momentele de neuitat. Închei cu speranța că, indiferent de schimbările care vor urma, vom rămâne uniți și vom continua să lucrăm împreună pentru binele orașului nostru.” a transmis Moț.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.