Cine a câștigat concursul pentru un post de șef la DSP Olt

Date:

Serviciul Control în Sănătate Publică din cadrul Direcției de Sănătate Publică (DSP) Olt are începând de vineri, 4 octombrie, șef cu acte-n regulă.

Este vorba despre dr. Mariana Adela Bobeș, care a promovat examenul pentru acest post,  după ce a obținut 89,63 puncte la proba scrisă şi 98 de puncte la interviu, fiind declarată admisă. Dr. Adela Bobeș, cea care asigura interimatul la șefia Serviciului Control în Sănătate Publică din cadrul Direcției de Sănătate Publică Olt , a fost singurul candidat înscris la concursul pentru ocuparea acestei funcții.

 Postul de șef serviciu- Serviciul Control în Sănătate Publică din cadrul Direcției de Sănătate Publică Olt a mai fost scos la concurs, în data de 7 decembrie 2018, însă atunci nu s-a înscris niciun candidat.

Distribuie

spot_imgspot_img

Anunțuri

More like this
Related

Deputatul Marius Iancu: ”Îi cer public DEMISIA lui Mario De Mezzo”

Deputatul de Olt, Marius Iancu, îi cere public demisia...

Echipa TSD Slatina alături de Iancu și Floreanu au împodobit bardul

În fiecare an, tinerii social-democrați împreună cu deputatul Marius...

Deputatul Mihai Țiu: ”Zbor lin către eternitate, domnule General Radu Theodoru!”

Generalul (în retragere) Radu Theodoru, una dintre cele mai...

Subvențiile care intră la plată în luna ianuarie, anunțate de ministrul Florin Barbu

Fermierii din România vor primi în luna decembrie subvenţia la...