400 de lămpi vor fi montate în comuna Poboru

0
182

Sâmbăta va începe montarea a 400 de lămpi moderne de iluminat în comuna Poboru. Vestea a fost dată chiar de edilul comunei, Iulian Bărăscu.
”Așa cum v-am obișnuit, eu când promit ceva, fac tot posibilul să mă țin de cuvânt.
După o perioadă grea, prin care trecem cu toții de altfel, iată că a venit timpul să duc la îndeplinire încă un lucru atât de necesar ptr noi toți, un lucru pe care mi l-am dorit foarte mult.
Începând de sâmbătă se va demara montarea de lămpi cu led pe toate străzile principale din comuna, pe fiecare stalp!
În primă fază se vor monta 400 de lămpi, după care această acțiune va continua până la acoperirea întregii comune!
Țin sa va aduc la cunoștință ca această lucrare, de suflet, trebuia efectuată înainte de sfintele sărbători de Paște , dar din cauza unor contestații si ulterior a judecării la tribunal, a fost întârziată până în momentul de față. Întotdeauna se găsește cineva care să pună bețe în roată, dar niciodată nu m-am lăsat înfrânt de cei care nu au făcut nimic ptr dvs și comuna noastră!
Așadar, mulțumesc tuturor consilierilor PSD, salariaților primăriei și celorlalți care au fost implicați în realizarea și a acestei investiții atât de necesare ptr comuna noastră” a declarat primarul comunei Poboru.

Florina DINU