LISTA. ELEVII DE 10 AI SLATINEI

0
399

Lista beneficiarilor burselor de merit acordate de Consiliul Local cu ocazia premierii în cadrul „Galei Laureaților” din anul 2021, ediţia a V-a.

A. Bursa de merit ,,Eugen Ionescu” (100 euro)se acordă elevilor de liceu şi şcoală generală care au obţinut în 2020 premii cel puţin la fazelenaţionale ale olimpiadelor şcolare pe specialităţi.

Şcoala Gimnazială ”Ștefan Protopopescu”
1. Răuță Tudor Ștefan – Mențiune Concursul Național de fizică PHI Iași.
Şcoala Gimnazială Nr.3
1. Dan Ioan Alexandru – Premiul III Concursul Naţional de fizică PHI Iași.
Şcoala Gimnazială ”Vlaicu Vodă”
1. Comănescu Radu Andrei – Premiul III Concursul Naţional de fizică PHI Iași;
2. Nedeianu Oana – Premiul III Concursul Naţional de fizică PHI Iași;
3. Mihai Alex Ioan – Premiul III Concursul Naţional de fizică PHI Iași;
4. Ignat Andra Otilia – Premiul III Concursul Naţional de fizică PHI Iași.
Școala Gimnazială ”Constantin Brâncoveanu”
1. Stanciu Ianis George – Premiul I Concursul Naţional de fizică PHI Iași;
2. Relea Mario Nicolae – Premiul III Concursul Naţional de fizică PHI Iași;
3. Dulugeac Maria – Mențiune la Concursul Naţional de fizică PHI Iași.
Școala Gimnazială ”Eugen Ionescu”
1. Bolborea Radu Ionuț – Premiul I Concursul Naţional de fizică PHI Iași;
Colegiul Național „Radu Greceanu”
1. Fulga Andrei Marian – Premiul III la Concursul Naţional de fizică PHI Iași;
2. Szocs Luca – Premiul III la Concursul Naţional de fizică PHI Iași;
3. Bodescu Maria Andreea – Premiul III la Concursul Naţional de fizică PHI Iași;
4. Torcea Rareș Mihai – Premiul II la Concursul Naţional de fizică PHI Iași;
5. Prioteasa Daria Ioana – Premiul II la Concursul Naţional de fizică PHI Iași;
6. Ionică Diana Teodora – Premiul II la Concursul Naţional de fizică PHI Iași;
7. Rădulescu Andrei Lucian – Premiul II la Concursul Naţional de fizică PHI Iași;
8. Coneschi Vlad – Premiul III la Concursul Naţional de fizică PHI Iași;
9. Oprea Marina – Premiul III la Concursul Naţional de fizică PHI Iași.
Colegiul Naţional ”Ion Minulescu”
1. Militaru Ionuț Marius – Premiul III la Concursul Naţional de fizică PHI Iași;
2. Mărgheanu Cristina – Premiul II la la Concursul Naţional de fizică PHI Iași;
3. Florea Ștefan Mihai – Premiul III la Concursul Național GeoInfoVirtual;
4. Stăncilă Mihai Vlăduț – Premiul III la Concursul Național GeoInfoVirtual;
5. Dumitrescu Ioana Delia – Premiul III la Concursul Național GeoInfoVirtual;
6. Gheorghe Andrei Bogdan – Premiul III la Concursul Național GeoInfoVirtual;
7. Gîlcă Diana – Mențiune la Concursul Național GeoInfoVirtual;
8. Nica Maria Cătălina – Mențiune la Concursul Național GeoInfoVirtual;
9. Degeratu Răzvan Andrei – Mențiune la Concursul Național GeoInfoVirtual;
10. Vasiloaica Adrian – Mențiune la Concursul Național GeoInfoVirtual;
11. Crăciun Mihai Alexandru – Premiul III la Olimpiada Națională de Informatică aplicată.
Liceul cu Program Sportiv Slatina
1. Rizea – Niță Andrei Theodor – Premiul III la Concursul Naţional de fizică PHI Iași;
2. Sima Albert Gabriel – Mențiune la Concursul Naţional de fizică PHI Iași;

B. Bursa de merit ,,Ion Minulescu” (75 euro)
Se acordă unui elev din fiecare liceu şi de şcoală generală din municipiul Slatina care a obţinut în anul 2020 cea mai mare medie de absolvire a anului de învăţământ precedent
Şcoala Generală nr. 1 –media 9,90
1. Strîmbeanu Alexandru Daniel –clasa a V-a
Şcoala Gimnazială ”Ştefan Protopopescu” – media 10
1. Răuță Tudor Ștefan – clasa a VI-a
2. Elisei Bianca Nicoleta – clasa a VI-a
3. Gheorghe Alexandra – clasa a VI-a
4. Ștefârță Nikita Emil – clasa a VI-a
5. Grădinaru Bianca Iulia – clasa a VIII-a
6. Mereu Anca Gabriela – clasa a VIII-a
7. Rădulescu Robert Ștefan – clasa a VIII-a
8. Sebe Denisa Claudia – clasa a VIII-a
Şcoala Gimnazială nr. 3 –media 10
1. Calotă Corina Maria – clasa a V-a
2. Cojocaru Maria Alexandra Simona – clasa a V-a
3. Lupu Alexandru Mihai – clasa a V-a
4. Popa Anna Ștefania – clasa a V-a
5. Stănoiu Florin Ștefan – clasa a V-a
6. Tora Iliescu Andrei Cristian – clasa a V-a
7. Țeghe Maria Isabela – clasa a V-a
8. Chițu Simina Mihaela – clasa a V-a
9. Cîrciumaru Daria Maria – clasa a V-a
10. Ghindescu Mihai – clasa a V-a
11. Ianoși Teodora Anamaria – clasa a VI-a
12. Lică Maria Carla – clasa a VI-a
13. Mirică David Andrei – clasa a VI-a
14. Mîș David Andrei – clasa a V-a
15. Nedelea Bianca Ioana – clasa a V-a
16. Pârvu Amelia Andreea – clasa a V-a
17. Popescu Andrei – clasa a V-a
18. Bărbuică Ioan Rareș – clasa a VI-a
19. Amza George Alexandru – clasa a VI-a
20. Andrei Eduard Mihai – clasa a VI-a
21. Luță Denisa Nicoleta – clasa a VI-a
22. Popa Mihai Gabriel – clasa a VI-a
23. Sîrbu Daniel – clasa a VI-a
24. Bilauschi Simina Gabriela – clasa a VII-a
25. Dan Ioan Alexandru – clasa a VII-a
26. Nicu Octavian Mihai – clasa a VII-a
27. Petcu Anna Maria – clasa a VII-a
28. Bocai Maria Lorena – clasa a VII-a
29. Bocai Roxana Adriana – clasa a VII-a
30. Jianu Diana Andreea – clasa a VII-a
31. Ciobanu David Marius – clasa a VIII-a
32. Diaconescu Ștefan Viorel – clasa a VIII-a
33. Preda Maria Alexandra- clasa a VIII-a
34. Stegaru Emanuel Cătălin- clasa a VIII-a
Şcoala Gimnazială ”Nicolae Iorga” – media 10
1. Ana Nicole Andreea- clasa a V-a
2. Andrei Daria Maria- clasa a V-a
3. Călin Maria Alexandra- clasa a V-a
4. Chiriță Cristian Ioan – clasa a V-a
5. Ciopor Yanis Andrei- clasa a V-a
6. Godeanu Robert Mihai-clasa a V-a
7. Manea Alexandra Maria- clasa a V-a
8. Minulescu Severian- clasa a V-a
9. Obrocea Dragoș Andrei- clasa a V-a
10. Popa Luca Nicolae- clasa a V-a
11. Roșoga Denisa Elena- clasa a V-a
12.Ștefan Andra Maria- clasa a V-a
13. Ban Alexandru Mihai- clasa a V-a
14. Filip Cătălin Andrei- clasa a V-a
15. Geană Alexandra Maria- clasa a V-a
16. Nanu Maia Maria- clasa a V-a
17.Șerban Bogdan Florin- clasa a V-a
18. Sulaiman Mohamad- clasa a VI-a
19. Țoiu Raluca- clasa a VI-a
20. Andrei Mihaela Melania- clasa a VI-a
21. Barbu Diana Elena- clasa a VI-a
22.Cârlugea Teodora- clasa a VI-a
23. Nedea Nicol Evelin- clasa a VI-a
24. Nițu Maria- clasa a VI-a
25. Sofia Iulian Ionuț- clasa a VI-a
26. Stancu Maia Daniela- clasa a VI-a
27. Sidhu Salman Naeem- clasa a VI-a
28. Tița Andreea Irina- clasa a VI-a
29.Ilie Gabriel- clasa a VI-a
30. Joița Alina Andreea- clasa a VII-a
31. Popa Marian Eduard- clasa a VII-a
32. Ciucă Alessia Florentina- clasa a VIII-a
33. Mihalache Elena Lavinia- clasa a VIII-a
34. Neagoe Andreea Elena- clasa a VIII-a
35. Negru Bianca Maria- clasa a VIII-a
36. Secu Luiza Gabriela- clasa a VIII-a
Şcoala Gimnazială”Vlaicu Vodă” –media 10
1. Bucinică Maria Andria- clasa a V-a
2. Ciubotaru Andrei Alexandru-clasa a V-a
3. Brăzdeanu Anca Maria-clasa a V-a
4. Ciocan Lavinia Elena- clasa a V-a
5.Dicu Maria Teodora- clasa a V-a
6. Tănase Maria Rebeca- clasa a V-a
7. Clipcea Steciuf David Yanis- clasa a VI-a
8. Goțoi Matei David- clasa a VI-a
9. Iancu Ștefan Alexandru- clasa a VI-a
10. Ignat Andra Otilia-clasa a VI-a
11.Jugănaru Vlad Emilian- clasa a VI-a
12. Măriuș Andreea- clasa a VI-a
13. Militaru Bianca Gabriela- clasa a VI-a
14. Gheorghe Robert Cosmin- clasa a VI-a
15. Nedeianu Oana Maria- clasa a VI-a
16. Pătran Albert Andrei- clasa a VI-a
17. Popescu Denisa Gabriela- clasa a VI-a
18. Nitu Ana Teodora- clasa a VI-a
19. Popescu Andrei Cristian- clasa a VI-a
20. Visan Maria Mihaela- clasa a VI-a
21. Băbărelu Sara- clasa a VI-a
22. Bobeică Radu Matei- clasa a VI-a
23. Criveanu Denisa Georgiana- clasa a VI-a
24. Mihai Alex Ioan- clasa a VI-a
25. Olanu Gabriel Alexandru- clasa a VI-a
26. Vlăduț Alex Gabriel- clasa a VI-a
27. Comănescu Radu Andrei- clasa a VII-a
28. Evghenie Laura Maria- clasa a VII-a
29. Ion Diana Maria- clasa a VII-a
30. Mihai Ana Maria- clasa a VII-a
31. Mogoșanu Andreea Olivia- clasa a VII-a
32. Odagiu Teohari Andrei- clasa a VII-a
33. Papuc Diana- clasa a VII-a
34. Smarandache Andreea Diana- clasa a VII-a
35. Trăistaru Maria Cosmina- clasa a VII-a
36. Popescu Roxana Iuliana- clasa a VII-a
37. Dinculescu Catrina Alexia Iuliana-clasa a VIII-a
38. Bălșanu Matei Mihai- clasa a VIII-a
39. Călătoru Cosmin Valentin- clasa a VIII-a
40. Costescu Raluca Georgiana- clasa a VIII-a
41. Neacșu Adina Maria- clasa a VIII-a
42. Ciucă Bianca Maria- clasa a VIII-a
43. Constantin Alexandra- clasa a VIII-a
Şcoala Gimnazială ”Eugen Ionescu” – media 10
1. Cojocaru Erika Maria- clasa a V-a
2. Filișanu Andrei Daniel- clasa a V-a
3. Fluture David- clasa a V-a
4. Paraschiva Mihaela Olivia- clasa a V-a
5. Tecuceanu Andrei Ionuț- clasa a V-a
6. Bîscoveanu Bianca Maria- clasa a V-a
7. Paraschiva Octavian Alexandru- clasa a V-a
8. Peia Claudiu Ionuț- clasa a V-a
9. Badea Anastasia- clasa a VI-a
10. Dumitru Andrei Damian- clasa a VI-a
11. Fulga Nicolas Adel- clasa a VI-a
12. Filea Andra Ioana- clasa a VI-a
13. Iancu Maria Georgiana- clasa a VI-a
14. Ispas Delia Maria- clasa a VI-a
15. Popa Ana Maria- clasa a VI-a
16. Popescu Adriana Teodora- clasa a VI-a
17. Preda Cristiana Ștefania- clasa a VI-a
18. Udma Andrei Tiberiu- clasa a VI-a
19. Bocai Diana Maria- clasa a VII-a
20. Buleteanu Maria Diana- clasa a VII-a
21. Cîrciumaru Maria Alexia- clasa a VII-a
22. Paraschiva Nineta Maria- clasa a VII-a
23. Petcan Alexia Ștefania- clasa a VII-a
24. Popescu Bianca Maria- clasa a VII-a
25. Rotea Radu Constantin- clasa a VII-a
26. Gogoț Ruxandra Andreea- clasa a VII-a
27. Solnițaru Andrei Iosif- clasa a VII-a
28.Țone Alina Maria- clasa a VII-a
29. Bolborea Radu Ionuț- clasa a VIII-a
30. Liciu Maria Sara- clasa a VIII-a
31. Nadolu Bianca Elena- clasa a VIII-a
32. Nedelea Alin Teodor- clasa a VIII-a
33. Tudosie Alin Ștefan- clasa a VIII-a
34. Toșa Oana Miruna- clasa a VIII-a
35. Udrel Robert Marian- clasa a VIII-a
36. Untea Alexandra Nicoleta- clasa a VIII-a
37. Vasiloiu Andrei- clasa a VIII-a
38. Vârșă Vlad Gabriel- clasa a VIII-a
39. Voicu Antonia Carla- clasa a VIII-a
40. Bărbulete Alexia Maria- clasa a VIII-a
41. Ilie Maria Giulia Elena- clasa a VIII-a
42. Marinciu Sarah Bianca- clasa a VIII-a
43.Țucă Roberta Bianca Gabriela- clasa a VIII-a
Şcoala Gimnazială ”Constantin Brâncoveanu”– media 10
1. Ilie Andreea Isabela- clasa a V-a
2. Petrache Alexandra Gabriela- clasa a V-a
3. Pițigoi Mihai Sebastian- clasa a V-a
4. Preda Ionuț Alexandru- clasa a V-a
5. Barbu Ionuț Valentin Cristian- clasa a V-a
6. Bitică Yannis Mathias- clasa a V-a
7. Chiroiu Maria Valentina- clasa a V-a
8. Dragnea Alexia Elena- clasa a V-a
9. Florescu Adnana Georgiana- clasa a V-a
10. Trușcă Robert Ionuț- clasa a V-a
11. Popescu Lisa Maria Aurora- clasa a V-a
12. Dogaru Iuliana Valentina- clasa a VI-a
13. Stănculeț Bianca Maria- clasa a VI-a
14. Sterpu Maria Teodora- clasa a VI-a
15.Știrbescu Ana Maria- clasa a VI-a
16. Vasilescu Andreea Alexandra- clasa a VI-a
17. Vedere Alexandra Ramona- clasa a VI-a
18. Dumitrescu Bianca Andreea- clasa a VI-a
19. Relea Mario Nicolae- clasa a VI-a
20. Ardeleanu Andrei- clasa a VII-a
21. Bărbulescu Sorin Mihaiță Laurențiu- clasa a VII-a
22.Marcu Ștefan Gabriel- clasa a VII-a
23. Nițulescu David George- clasa a VII-a
24. Pietraru Veronica Maria- clasa a VII-a
25. Rotaru Aurelia Luciana Georgiana- clasa a VII-a
26. Stanciu Ianis George- clasa a VII-a
27. Ceaușu Ana Maria- clasa a VII-a
28. Barbu Marius Gabriel- clasa a VIII-a
29. Dindere Daiana Gabriela- clasa a VIII-a
30. Dindere Denisa Mihaela- clasa a VIII-a
31. Sanda Bianca Iuliana- clasa a VIII-a
32. Trușcă Irina- clasa a VIII-a
33. Tudorache Robert Cristian- clasa a VIII-a
34. Joia Elena Andreea- clasa a VIII-a
Şcoala Gimnazială ”George Poboran”– media 10
1. Calapod Anamaria- clasa a V-a
2. Cîrciumaru Ema Maria- clasa a V-a
3. Cîrstea Erik Marian- clasa a V-a
4. Dumitru Ana Maria- clasa a V-a
5. Ioniță Robert Mihai- clasa a V-a
6. Opran Bianca Marina- clasa a V-a
7.Pițigoi Noemy Georgiana-clasa a V-a
8.Popa Larisa Gabriela- clasa a V-a
9. Lascu Andreea Rebeca- clasa a V-a
10. Argeșanu Luca- clasa a V-a
11. Andrei Alexandru Cristian- clasa a V-a
12. Băjan Erik Marius- clasa a V-a
13. Ciupitu Bianca Georgiana- clasa a V-a
14. Prună Ștefan Adrian- clasa a V-a
15. Băluță Petru- clasa a V-a
16.Boștinaru Andreea Raisa- clasa a VI-a
17. Petrache Tudor Marcel- clasa a VI-a
18. Taifas Erika Maria- clasa a VI-a
19. Vișan Maria- clasa a VI-a
20. Vlad Ionuț Cristian- clasa a VI-a
21. Neciu Antonia Mihaela- clasa aVI-a
22. Stanca Denisa Andreea- clasa a VI-a
23.Ștefan Darius Andrei- clasa a VI-a
24. Năstase Alessia Maria- clasa a VI-a
25. Mititelu Maria Denisa- clasa a VI-a
26. Prioteasa Robert Constantin- clasa a VI-a
27. Ene Bianca Maria- clasa a VII-a
28. Tăureci Ioana Iazmin- clasa a VII-a
29. Costea Ana Maria- clasa a VII-a
30. Palii Marian- clasa a VII-a
31. Popa Georgiana Flavia- clasa a VII-
a32. Bercea Cătălin Andrei- clasa a VIII-a
33. Cîrstina Alexandru Constantin- clasa a VIII-a
34. Dogaru Mihai Adrian- clasa a VIII-a
35. Iordache Bianca Ioana- clasa a VIII-a
36. Florica Timeea Maria- clasa a VIII-a
37. Gîlcă Larisa Cătălina- clasa a VIII-a
38. Ilie Daria Andreea- clasa a VIII-a
39. Mușa Bianca Georgiana- clasa a VIII-a
40. Medințu Adriana Mihaela- clasa a VIII-a
Colegiul Național”Ion Minulescu”– media 10
1. Drinciu Luca Alexandru- clasa a V-a
2. Voica Matei Alexandru- clasa a V-a
3. Badea Cornel- clasa a V-a
4. Cristea David Andrei- clasa a V-a
5. Dumitrache Andrada Cătălina- clasa a V-a
6. Găină Daria Silviana- clasa aV-a
7. Iordache Denis Andrei- clasa a V-a
8. Manda Vlad Damian- clasa a V-a
9. Voicu Ioana Mara- clasa a V-a
10. Badea Ștefăniță Alexandru- clasa a V-a
11. Crăciun Mihai- clasa a V-a
12. Gogoneață Radu Andrei- clasa a V-a
13. Logofătu Denisa Maria Alexandra- clasa aV-a
14. Mateescu Bogdan Matei- clasa a V-a
15. Stan Gabriel Alexandru- clasa a V-a
16. Rădulescu Ana Maria- clasa a VI-a
17. Smarandache David Gabriel- clasa a VI-a
18. Vasile Silviu Andrei- clasa a VI-a
19. Bocai Teodora Cătălina- clasa a VI-a
20. Cărnaru Gabriel- clasa a VI-a
21. Ciobanu Cristian Ștefan- clasa a VI-a
22. Coconu Călin Nicolas- clasa a VI-a
23. Constantin Maria- clasa a VI-a
24. Crețan Dragoș Gabriel- clasa a VI-a
25. Gheorghe Claudiu- clasa a VI-a
26. Hanganu Oana- clasa a VI-a
27. Pușcașu Maria Riana- clasa a VI-a
28. Stavre Alessandra Maria- clasa a VI-a
29. Constantin Alexia Maria- clasa a VI-a
30. Florescu Bianca Maria- clasa a VI-a
31. Florică Maria Eliana- clasa a VI-a
32. Lupu Gabriel Robert- clasa a VI-a
33. Popa Lidia Ștefania- clasa a VI-a
34. Diaconu Ștefania- clasa a VII-a
35. Păcioianu Teodora- clasa a VII-a
36. Stănică Larisa Stefania- clasa a VII-a
37. Bălășoiu Bianca Maria- clasa a VII-a
38.Bibirică Andrei- clasa a VII-a
39. Brad Anca Gabriela- clasa a VII-a
40. Boțogan Maria Cristina- clasa a VII-a
41. Capățână Alexandra Maria- clasa a VII-a
42. Constantin Francesca Alexandra- clasa a VII-a
43. Coserea Vlad Teodor- clasa a VII-a
44. Dinu Mihai- clasa aVII-a
45. Geauca Anca Andreea- clasa a VII-a
46. Ispas George Emilian- clasa a VII-a
47. Ivan Bianca Maria- clasa a VII-a
48. Păduraru Daria- clasa a VII-a
49. Popa Luca Teodor-clasa a VII-a
50. Stoian Miruna Elena- clasa a VII-a
51.Ștefan Alexandru Gabriel- clasa a VII-a
52. Lica Luiza Elena- clasa a VII-a
53. Vîlceleanu Bogdan Andrei- clasa a VIII-a
54. Cîrstea Andreea Florentina- clasa a VIII-a
55. Dutescu Anda Elena- clasa a VIII-a
56. Glonț Marin Cristian- clasa a VIII-a
57. Petre Alexandru Florin
– clasa a VIII-a
58. Radu Constantin Andrei- clasa a VIII-a
59. Vladilă Radu Mihai- clasa a VIII-a
60. Bărbuia Bianca Mihaela- clasa a VIII-a
61. Dumitrescu Petru Lucian- clasa a VIII-a
62. Grădinaru Iulia Maria- clasa aVIII-a15
63. Iordache Andreea Bianca- clasa a VIII-a
64. Preda Bianca Ana Maria- clasa a VIII-a
65. Predoană Maria Bianca- clasa a VIII-a
66. Vintilescu Oana- clasa a VIII-a
67. Manolache Maria Cătălina- clasa a IX-a
68.Militaru Ionuț Marius- clasa a IX-a
69.Șugubețu Adriana- clasa a IX-a
70. Romanescu Andi- clasa a IX-a
71. Bratulescu Mihaela Alexandra- clasa a IX-a
72. Gîrtan Maria Georgiana- clasa a IX-a
73. Florescu Livia Elena- clasa a IX-a
74. Margheanu Cristina Andreea- clasa aX-a
75. MînzalăAndreea Gabriela- clasa aX-a
76. Tanase Mihai Florin- clasa aX-a
77. Teleșpan Claudia Ioana- clasa aX-a
78. Drinciu Cristina- clasa a X-a
79. Savu Andrei Silviu- clasa a X-a
80. Giura Luiza Georgiana- clasa a X-a
81. Bondoc Daniela Rebeca- clasa a X-a
82. Danciu Adina Ana Maria- clasa a XI-a
83. Girbaciu Mihai Ovidiu- clasa a XI-a
84. Bobaru Valentin Ionuț- clasa a XI-a
85. Dinuț Mihaela Marina- clasa a XI-a
86. Grosu Gabriela Cătălina- clasa a XI-a
87. Murgea Alexandra Diana Ștefania- clasa a XI-a
88. AmzaCristina Alexandra-clasa a XI-a
89.Dumitrescu Ioana Delia- clasa a XI-a
90. David Ionela Valentina- clasa a XI-a
91. Nițu Alisa Violeta- clasa a XI-a
92. Bălan Ionela Diana- clasa a XI-a
93. Antonescu Maria Cristina- clasa a XII-a
94. Bolboașă Maria Bianca- clasa a XII-a
95. Cătănoiu Simona Mihaela- clasa a XII-a
96. Dindere Mihaela Francesca- clasa a XII-a
97. Ene Mihaela Francesca- clasa a XII-a
98. Filip Vlad Florin- clasa a XII-a
99. Matei Alexandra Gabriela- clasa a XII-a
100. Mușuroi Alina Maria- clasa a XII-a
101. Mușuroi Daniel Nicușor- clasa a XII-a
102. Popescu Adelina Maria- clasa a XII-a
103. Rădoi Andreea- clasa a XII-a
104. Virban Iulia Maria- clasa a XII-a
105. Peligrad Marinela Irina- clasa a XII-a
106. Trașcă Lucian George- clasa a XII-a
107. Zavarache Bănică Ștefănuț- clasa a XII-a
108. Constantinescu Ioana Bianca- clasa a XII-a
109. Constantinescu Maria Sabina- clasa a XII-a
110. Dîrstaru Rebeca Cecilia Maria- clasa a XII-a
111. Sandu Elena Maria- clasa a XII-a
112. Duiu Mihaela- clasa a XII-a
113. Mladin Oana- clasa a XII-a
114. Preduț Nicoleta Cristina- clasa aXII-a
115. Terci Costinel Adrian- clasa a XII-a
116. Păun Maria Alexandra- clasa a XII-a

Colegiul Naţional ”Radu Greceanu”– media 10
1. Barbu Mihnea Andreas– clasa a V-a
2. Bălășoiu Luca George– clasa a V-a
3. Diaconu Emilia Teodora– clasa a V-a
4. Duca Mihai Alexandru– clasa a V-a
5. Mihalache Maria Alexandra– clasa a V-a
6. Szocs Matei– clasa a V-a
7. Vizonie Gabriel Cătălin– clasa a V-a
8. Moraru Sara Maria– clasa a V-a
9. Barbu Briana Cătălina– clasa a VI-a
10. Bodescu Maria Andreea– clasa a VI-a
11. Prioteasa Daria Ioana– clasa a VI-a
12. Radu Alexia Teodora– clasa a VI-a
13. Torcea Rareș Mihai– clasa a VI-a
14. Goti Daria– clasa a VI-a
15. Toma Ioana– clasa a VI-a
16. Ilie Andrei– clasa a VII-a
17. Marcu Oana– clasa a VII-a
18. Motorga Maria Diana– clasa aVII-a
19. Nicola Clara Andreea– clasa a VII-a
20. Nicola Bianca Maria– clasa a VII-a
21. Gherghina Andreea– clasa a IX-a
22. Nica Alexandra Izolda– clasa a IX-a
23. Criveanu Andra Maria– clasa a IX-a
24. Butoi Alexandra Andreea– clasa a IX-a
25. Szocs Luca– clasa a IX-a
26. Ungureanu Radu Andrei– clasa a IX-a
27. Anghel Valentin Andrei– clasa a X-a
28. Tomescu Costina Alina– clasa a X-a
29. Coneschi Vlad Silviu– clasa a X-a
30. Oprea Marina– clasa a X-a
31. Rusu Gabriela Claudia– clasa a X-a
32. Mangîru Georgiana Maria– clasa a X-a
33. Spiridon Octavian– clasa a XI-a
34.Țucu Oana Dorina– clasa a XI-a
35. Dan Eliana– clasa a XI-a
36. Stanciu Raluca Teodora– clasa a XII-a
37. Ionică Diana Teodora– clasa a XII-a
38. Minescu Denisa Florentina– clasa a XII-a
39. Bratu Vlad– clasa a XII-a
40. Podaru Andrei Alexandru–clasa a XII-a
41. Rădulescu Andrei Lucian– clasa a XII-a
42. Stanciu Gabriel Ciprian– clasa a XII-a
43. Vodița Andreea– clasa a XII-a
44. Cucu Andra Adelina– clasa a XII-a
Liceul cu Program Sportiv– media 10
1. Badea Andreea– clasa a V-a
2. Cancea Nicolae Eduard–clasa a V-a
3.Giura Tudor Gheorghe–clasa a V-a
4.Ilinca Florin Iulian-clasa a V-a
5. Paisi Alma Andreea– clasa a V-a
6. Papuc Daria Gabriela– clasa a V-a
7. Prică Rareș Andrei– clasa a V-a
8. Băluțoiu Raluca Maria– clasa a VI-a
9. Constantin Darius Ionuț– clasa a VI-a
10.Măgală Alexandra Nicole– clasa a VI-a
11. Nicolae Theodor Andrei– clasa a VI-a
12. Popa Georgiana Elena– clasa a VI-a
13. Sanda Andra Elena– clasa a VI-a
14. Sima Albert Gabriel– clasa a VI-a
15. Vlad Yannis Marian– clasa a VI-a
16. Voica Maria Teodora– clasa a VI-a
17. Lupea Mihaela Adela– clasa a VI-a
18. Prodan Nicoleta– clasa a VI-a
19. Ghimiș Brianna Emilia Liana– clasa a VI-a
20. Ursu Andrei David– clasa a VI-a
21. Lințoiu Ștefan Răzvan– clasa a VII-a
22. Rizea Niță Andrei Theodor– clasa a VII-a
23. Voica Răzvan Mihai– clasa aVII-a
24. Gîlcă Florian Vlăduț– clasa a VIII-a
25. Mocanu Florin Robert– clasa a VIII-a
26. Ristea Ioana Lorena– clasa a VIII-a
27. Dăbuleanu Bianca Maria– clasa a X-a
28. Radu Diana Manuela– clasa a X-a
29.Ștefan Lucian Florin– clasa a XI-a
Liceul Teoretic ”Nicolae Titulescu”–media 10
1. Crăciun Alexandru Gabriel– clasa aV-a
2. Mierlescu Eliza Maria– clasa a V-a
3. Popa Mădălina Ștefania– clasa a V-a
4. Ruscu Mihai Răzvan– clasa a V-a
5.Șerban Iustin Vasile– clasa a V-a
6. Cîrstea Nicholas Gabriel– clasa a V-a
7.Mateescu Andrei Cristian– clasa a V-a
8. Mușa Andrei– clasa a V-a
9. Niculescu Alexandru Eduard– clasa a V-a
10.Velcea Letiția Mihaela– clasa a V-a
11. Moraru Gabriel– clasa a V-a
12. Deaconu Andreea– clasa a VI-a
13. Ilie Alessia Maria– clasa a VI-a
14. Nicolescu Matei– clasa a VI-a
15. Puținelu Ioana Iarina– clasa a VI-a
16. Căprăroiu Antonio– clasa a VI-a
17. Pițu Darius– clasa a VI-a
18. Dudu Karina Cristina– clasa a VI-a
19. Olaru Mihnea Răzvan– clasa a VI-a
20. Chelaru Patrik Luca– clasa a VI-a
21. Matei Bianca Ana Maria– clasa a VII-a
22. Dumitrescu Roberto Cristian– clasa a VII-a
23. Fira Marian Adrian– clasa a VII-a
24.Florea Ana Maria– clasa a VII-a
25. Voicu Andrei Bogdan– clasa a VII-a
26. Cărnaru Annelise Maria– clasa a VIII-a
27. Coman Raluca Ruxandra– clasaa VIII-a
28.Nițoi Maria– clasa a VIII-a
29.Șerban Angela Georgiana– clasa a VIII-a
30. Neagoe Raisa Andreea – clasa a VIII- a
31. Angelescu Alin Ștefan – clasa a VIII- a
32. Badea Cristina – clasa a VIII- a
33. Ioniță Mihai Cristian – clasa a X- a
34. Ocnaru Denisa – clasa a X- a
35. Bîzgan Marius Ionuț – clasa a X- a
36. Lifu Alexandra Mihaela – clasa a XI- a
37. Neacșa Lorena Constantina – clasa a XI- a
38. Pană Denisa Ana Maria – clasa a XI- a
39. Ilie Ana Maria – clasa a XI- a
Liceul Tehologic ”Alexe Marin” – media 9,44
1. Matei Elvis Andrei – clasa a IX- a
2. Vasile Ionuţ Mădălin – clasa a XI-a
Colegiul Tehnic Metalurgic – media 9,28
1. Neacșu Edi Marian – clasa a XI- a.
Liceul Tehnologic ”Petre S. Aurelian”- media 9,82
1. Alexa Răzvan Gheorghe – clasa a X- a.
C. Bursa de merit ,,George Poboran” – (50 euro)
se acordă elevilor din şcolile de arte şi meserii care obţin premiile I-III la concursurile/
olimpiadele pe meserii în orice fază; această bursă de merit se acordă şi elevilor din licee, şcoli de arte
şi meserii pentru investiţii şi inovaţii.
Liceul Tehnologic ”Petre S. Aurelian”
1. Arghir Liliana – Locul I Concursul pe meserii pentru învățământul profesional – Ospătar,
vânzător în unități de alimentație;
2. Dulescu Roxana Maria – Locul II Concursul pe meserii pentru învățământul profesional –
Ospătar, vânzător în unități de alimentație;
3. Ciobanu Nina Elena – Locul II Concursul pe meserii pentru învățământul profesional –
Confecționer produse textile.
Liceul Teoretic ”Nicolae Titulescu”
1. Băjan Erik Marius – Premiul III la Olimpiada Națională de Interpretare Instrumentală –
zonală;
2. Popovici Alesia Felicia Maria – Premiul II Olimpiada Națională de Interpretare
Instrumentală – zonală;
3. Gugu Tinela Ștefania – Mențiune Olimpiada Națională de Interpretare Instrumentală –
zonală;
4. Popa Loredana – Premiul II Olimpiada Națională de Interpretare Instrumentală – zonală;
5. Pitei Maria Daniela – Premiul I Olimpiada Națională de Interpretare Instrumentală –
zonală;
6. Mustățea David Cristian – Premiul I Olimpiada Națională de Interpretare Instrumentală –
zonală;
19
7. Fieraru Erik Ionuț – Premiul III Olimpiada Națională de Interpretare Instrumentală –
zonală;
8. Roșoga Denisa Elena – Mențiune la Olimpiada Națională de Interpretare Instrumentală –
zonală;
9. Călin Alexandru – Premiul III Olimpiada Națională de Interpretare Instrumentală –
zonală;
10. Barbu Alexandru – Mențiune la Olimpiada Națională de Interpretare Instrumentală –
zonală;
11. Dumitrescu Alecsia – Mențiune la Olimpiada Națională de Interpretare Instrumentală –
zonală;
12. Dumitru Delia Cristina – Premiul III la Olimpiada Națională de Interpretare
Instrumentală – zonală;
13. Dumitru Daniel Marian – Premiul II Olimpiada Națională de Interpretare Instrumentală –
zonală;
14. Dudu Karina Cristina – Mențiune la Olimpiada Națională de Interpretare Instrumentală –
zonală;
15. Neacșu Marius – Premiul III la Olimpiada Națională de Interpretare Instrumentală –
zonală;
16. Nistor Maria – Mențiune la Olimpiada Națională de Interpretare Instrumentală – zonală.
Liceul Tehnologic ”Alexe Marin”
1. Ilie George Marian – Premiul I Olimpiada școlară „Tehnologii” – et. județeană;
2. Stroiuleasa Andrei Lucian – Premiul I Olimpiada școlară „Tehnologii” – et. județeană;
3. Racheru Radu George – Premiul II Olimpiada școlară „Tehnologii” – et. județeană;
4. Stancu Alexandru George Marius – Premiul II Olimpiada școlară „Tehnologii” – et.
județeană;
5. Florea Andrei Flavius – Premiul III Olimpiada școlară „Tehnologii” – et. județeană;
6. Pavel Rolando Alexandru – Premiul III Olimpiada școlară „Tehnologii” – et. județeană;
7. Nicolae Florin Cosmin – Premiul III Olimpiada școlară „Tehnologii” – et. județeană;
8. Militaru Marius Cătălin – Premiul I Concurs discipline tehnologice pentru învățământul
profesional;
9. Ciulin Daniel Florinel – Premiul II Concurs discipline tehnologice pentru învățământul
profesional.
1.2. Premiul Special pentru activitate artistică – 100 lei / elev
Palatul Copiilor „Adrian Băran”
1. Rizea Cristian Ionuț
2. Ștefan Larisa Maya Gabriela
3. Grigore Iulia
4. Pescaru Elena Iulia
5. Brabete Karina Maria
6. Dragomir Eliana Maria
7. Dragomir David Mihai
8. Dobre Ana Maria Geanina
9. Stanciu Robert George
10. Taifas Klara Ioana
11. Mirescu Daria Maria
12. Dobre Marian Horia
13. Gheocanu Anca Gabriela
14. Vîlceleanu Eduard Gabriel
15. Tabacu Anastasia Ștefania
16. Mezdrea Cosmina Valentina
17. Dragomiroiu Andreas Daniel
18. Dicu Elena Erika
20
19. Andrei Ariana
20.
Anghelina Darius Rafae
l
21. Malaescu Vlad Andrei
22. Pirnă Catinca Elena
23. Pirnă Codruț Ioan
24. Pârvu Andra Georgiana
25. Măricuțoiu Maria
26. Marcu Denis
27. Petre Elisa
28. Mihai Laura Nicoleta
29.
Țiu Diana
30. Vizonie Ana Maria
31. Vișan Cosmina
32. Mihai Daria
33. Karakas Dilara
34. Pătru Laura Andreea
35.
Neacșa Sergi
u
36. Gălan Constantin Dănuț
37. Constanda Marian
38.
Vârtosu Toma Ștefan
39. Vârtosu Toma Alexandru
40. Răduleț Elena Andreea
41. Răduleț Ștefan Alin
42. Dumitrache Ana Maria Tatiana
43. Galiceanu Teodor Cristian
44. Caracaleanu Ștefania Florentina
45. Brumușilă Constantina
46. Anton Mă
lina Camelia
47. Badea Roberta Ilarian
a
48.
Bălă Andreea Iulian
a
49. Bușă Ana Maria
50. Mihalache Cristian Andrei
51. Baboi Veronica
52. Tamaș Maria Riana
53. Costea Sophie Livia Anisia
54. Cotelin Gabriela Elena
55. Simion Cosmin Petrișor
56. Simion Miruna
57. Cotelin Andrada Mihaela
58. Albei Valentin
a Amalia
59. Butucea Adelina Gabriela
60. Dima Giulia
61. Tatomir Rihanna Raluca
62. Dumitru Ana Mari
a
63. Stan Elena Mihaela
64. Cojocariu Alexandra
65. Drăghici Karla Daniela
66. Peagu Alexandra
67. Calapod Ana Maria
68. Dinu Mincă Alina Maria
69. Nicolescu Alexandra
70. Rîpeanu Elena Bianca
71. Stoican Ionuț Danie
l
72. Stoican Cristina
73. Simion Miruna
21
74. Preda Ionuț Alexandru
75. Borța Delia Alexandra
76. Radu Sofia Maria
77. Dumitrașcu Andra Elena
78. Stănilă Roberta Maria
79. Dumitrașcu Miruna Nicoleta
80. Ifrim Miruna Maria
81. Ciobanu Robert Andrei
82. Popescu Ana Maria Iuliana
83. Șerban Angela Georgiana
84. Neață Adelina Maria
85. Nuță Elena Andrada
86. Sandu Ionuț Ștefan
87. Trandafir Andrada Gabriela
88. Dicu Marina Diana
89. Crăciunescu Maria Bianca
90. Lică Lorena Mihaela
91. Rada Elisa Andreea
92. Ghidănac Anna Elizabeth
93. Păun Vanessa Maria
94. Măceșanu Ana Casiana
95. Pavel Timeea Maria
96. Ion Andrada Elena
97. Donea Gabriela Ilya
98. Cheroiu Maya Cristina
99. Popescu Maria Larisa
100. Bărbieru Giulia Elena
101. Văduva Luca Andrei
102. Dragomiroiu David Florin
103. Cărnaru Gabriel
104. Bobaru Cristina Ionela
105. Popa Gabriela Alina
106. Lungu Mădălina Ștefania
107. Toma Ana Maria
108. Stoica Mihnea Cosmin
109. Manea Ioana
110. Manea Maria Adelina
111. Stanciu Ana Maria
112. Dulugeac Maria
113. FEraru Cristina Mihaela
114. Stancu Cosmin
115. Petre Robert Alexandru
116. Găneșanu Cristian Dumitru
117. Crețan Mihail Andrei
118. Cuje Mario Alexandru
119. Bujorescu Ionuț Laurențiu
120. Popa Ana Maria
121. Călin Andreea Miruna
122. Suciu Raisa
123. Neagu Andrei David
Liceul cu Program Sportiv
1. Ana Mădălina – Ștefania – Locul II Concurs Național de datini „Cum e datina străbună”;
22
1.3. Premiu de excelenţă
Medalie de bronz
1. Drăguț Mario Cosmin – C.N.I.M.- Medalie de Bronz la fizică – Mathematical Grammar School
Cup – Belgrad – Serbia;
2. Drăguț Mario Cosmin – Medalia de bronz la matematică – Mathematical Grammar School Cup –
Belgrad – Serbia;
3. Popa Filip Andrei – C.N.I.M.- Medalie de Bronz la fizică – Mathematical Grammar School Cup
– Belgrad – Serbia;
4. Pătrașcu Gabriel Alexandru – Centrul Judeţean de excelenţă – Medalie de Bronz la fizică –
Mathematical Grammar School Cup – Belgrad – Serbia;
5. Ștefan Alexandru Gabriel – Centrul Judeţean de excelenţă – Medalie de Bronz la fizică –
Mathematical Grammar School Cup – Belgrad – Serbia;
6. Prina Ionuț Alexandru – Centrul Judeţean de excelenţă – Medalie de Bronz la fizică –
Mathematical Grammar School Cup – Belgrad – Serbia;
7. Militaru Ionuț Marius – Centrul Judeţean de excelenţă – Medalia de bronz la matematică –
Mathematical Grammar School Cup – Belgrad – Serbia;
8. Gîrniță Laurențiu Mihai – Centrul Judeţean de excelenţă – Participare la Concursul Internațional
Mathematical Grammar School Cup – Belgrad – Serbia – matematică
9. Gîrniță Laurențiu Mihai – Centrul Judeţean de excelenţă – Participare matematică și fizică la
Concursul Internațional Mathematical Grammar School Cup – Belgrad – Serbia – fizică;
10. Vișinescu Bogdan Emilian – Centrul Judeţean de excelenţă – Participare la Concursul
Internațional Mathematical Grammar School Cup – Belgrad – Serbia – fizică;
11. Vișinescu Bogdan Emilian – Centrul Judeţean de excelenţă – Participare la Concursul
Internațional Mathematical Grammar School Cup – Belgrad – Serbia – matematică;
12. Toșa Oana Miruna – Centrul Judeţean de excelenţă – Participare la Mathematical Grammar
School Cup Belgrad – Serbia – matematică;
13. Bolborea Radu Ionuț – Centrul Judeţean de excelenţă – Participare la Concursul Internațional
Mathematical Grammar School Cup – Belgrad – Serbia – matematică;
14. Bolborea Radu Ionuț – Centrul Judeţean de excelenţă – Participare la Concursul Internațional
Mathematical Grammar School Cup – Belgrad – Serbia – fizică;
15. Untea Alexandra Nicoleta – Centrul Judeţean de excelenţă – Participare la Concursul
Internațional Mathematical Grammar School Cup – Belgrad – Serbia – matematică;
16. Mateescu Bogdan Matei – C.N.I.M.- Participare la Concursul Internațional Mathematical
Grammar School Cup – Belgrad – Serbia – matematică;
17. Popa Luca Teodor- Centrul Judeţean de excelenţă – Participare la Concursul Internațional
Mathematical Grammar School Cup – Belgrad – Serbia – matematică;
18. Dinu Mihai – C.N.I.M.- Centrul Judeţean de excelenţă – Participare la Concursul Internațional
Mathematical Grammar School Cup – Belgrad – Serbia – matematică;
19. Bilauschi Simina Gabriela – Centrul Judeţean de excelenţă – Participare la Concursul
Internațional Mathematical Grammar School Cup – Belgrad – Serbia – fizică;
20. Bilauschi Simina Gabriela – Centrul Judeţean de excelenţă – Participare la Concursul
Internațional Mathematical Grammar School Cup – Belgrad – Serbia – matematică;
21. Dumitru Petru Lucian – Centrul Judeţean de excelenţă – Participare la Concursul Internațional
Mathematical Grammar School Cup – Belgrad – Serbia – matematică