Turris Oltul trece de CSM Slatina la lovituri de departajare

0
155

Turul 4 al Cupei României, ediția 2020/2021, își consumă în această săptămână meciurile. Primele patru jocuri s-au disputat marți, de la ora 14:30, în timp ce Universitatea Cluj are un mare noroc și se califică mai departe fără să evolueze, cu o victorie la ”masa verde” în fața divizionarei a treia Viitorul Șelimbăr.
Rezultate înregistrate marți în Cupa României sunt:
PROGRESUL SPARTAC – RAPID 3-2 după prelungiri (2-2 după 90 de minute)
ȘOIMII LIPOVA – RIPENSIA TIMIȘOARA 0-1
ACSO FILIAȘI – U CRAIOVA 1948 SA 0-4

CSM SLATINA – TURRIS OLTUL TURNU MĂGURELE 8-9 după lovituri de departajare (0-0 după 90 și 120 de minute, 8-9 la lovituri de departajare)
Stadion: 1 Mai (Slatina – Olt);
Arbitru: Sorin Vădana (Cluj-Napoca); Asistenți: George Suciu (Câmpia Turzii) și Csaba Antal (Cluj-Napoca); Rezervă: Eduard Belega (Câmpulung Muscel); Observatori: Augustus Constantin (Râmnicu Vâlcea) și Aurel Ionescu (Bucureşti).

CSM Slatina: Velcu – C-tin. Radu, Cr. Preda, Motroc, Pisăru, D. Toma, Ct. Grigore, Dav. Oprescu, Vas. Gheorghe (cpt.), Demici, Rogoveanu
Rezerve: Nic. Grecu – Cotigă, M. Manea, Ov. Popescu, Abel Stan, Ben. Enache
Antrenor: Mihai Ianovschi

Turris Oltul: Aur. Păun – Sălcianu, Buleică, Al. Sima, Alb. Voinea, Haită, Cioinac, Ct. Pîrvulescu, Țegle, Liv. Mihai, Damașcan
Rezerve: Duțu – Mitrea, Ad. Niță, Nicola, Sil. Pană, Cr. Pușcaș, Blănaru, Rob. Neacșu
Antrenor: Erik Lincar

♦Turris Oltul se impune cu 9-8 la loviturile de departajare și se califică în 16-imile Cupei României
♦Min 120+1 Partida se încheie tot la egalitate, scor 0-0, astfel că cele două echipe vor executa lovituri de departajare pentru a se decide calificata în 16-imi
♦Min 98 George Cotigă vede direct cartonașul roșu pentru că ridică prea sus piciorul și își lovește adversarul. Cele două echipe vor juca din nou la egalitate de jucători, după ce teleormănenii evoluat în inferioritate din minutul 50
♦Min 90+3 Meciul se încheie la egalitate, scor 0-0, în timpul regulamentar, astfel că va continua cu două reprize de prelungiri
♦Min 82 Dublă schimbare la Slatina. Ies Daniel Rogoveanu și Constantin Radu și intră Abel Stan și Marian Manea
♦Min 80 Ocazie mare pentru Slatina. După o centrare de pe dreapta, Rogoveanu reia cu capul puțin pe lângă bară
♦Min 75 Schimbare la Turris Oltul. Iese Albert Voinea și intră Ștefan Blănaru
♦Min 65 La CSM Slatina, ies Vasile Gheorghe și David Oprescu, intră George Cotigă și Beniamin Enache
♦Min 55 Schimbare la CSM Slatina. Iese Dorin Toma, intră Ovidiu Popescu
♦Min 50 Ilie Damașcan vede al doilea cartonaș galben, după o întrare dură la jumătatea terenului asupra lui Dorin Toma, și este eliminat. Turris va juca aproape aproape toată repriza secundă în inferioritate numerică
♦Min 25 Nemulțumit de jocul echipei sale, Erik Lincar dacă o dublă schimbare la Turris Oltul. Ies Alexandru Sima și Liviu Mihai și intră Adrian Niță și Florinel Mitrea