Profesorul Nicolae Dinică a murit!

Date:

Vineri, 14 august 2020 s-a stins din viață profesorul NICOLAE DINICĂ, unul dintre cei mai buni dascăli din județ, dar și fost director al Colegiului Național “Ion Minulescu” în perioada septembrie 1990 – decembrie 1993.
Nicolae Dinică a predat 35 de ani în unitatea de învățământ mai sus menționată, ajutând la dezvoltarea intelectuală a mii de elevi.
Trupul neînsuflețit al dascălului a fost depus la Capela Bisericii ,,Sfinții Împărați Sopot” din Slatina de pe strada Pitești, iar duminică, 16.08.2020, va fi înmormântat.

“Aducem un ultim omagiu domnului profesor de matematică NICOLAE DINICĂ, trecut ieri la cele veșnice!

Cu siguranță că de-a lungul celor 35 de ani pe care i-a petrecut în școala noastră (1970-2005), munca de la catedră a domnului profesor a lăsat amprente frumoase în educația a numeroase generații de elevi. Din septembrie 1990 și până în decembrie 1993, domnul Dinică a fost și directorul liceului.

Dumnezeu să-l ierte! Condoleanțe familiei!” a declarat conducerea Colegiului Național “Ion Minulescu”.

Distribuie

spot_imgspot_img

Anunțuri

More like this
Related

DE CE TACE PSD-UL? CUM ESTE POSIBIL…?!

Cum e posibil să pierzi 18 miliarde de euro...

Florin Barbu: ”Serele și solariile fermierilor și din gospodăriile românilor nu vor fi impozitate”

Guvernul a modificat Codul Fiscal astfel încât clădirile care...