Elevii de 10 ai Slatinei, așteptați să își ridice premiile

0
169

Începând de miercuri, elevii de 10 ai Slatinei vor putea merge cu actul de identitate la Direcția Economică pentru a-și revendica premiul. Ceremonia de premiere nu va mai avea lor din cazua pandemiei de coronavirus.
”În primul rând vă felicit din suflet pentru rezultatele deosebite pe care le-ați obținut la evaluarea națională și examenul de bacalaureat!
Deși anul acesta este unul atipic, iar ceremonia de premiere nu va mai putea fi susținută din cauza contextului pandemic, în continuare îmi voi onora promisiunea, și începând chiar de astăzi, fiecare elev cu rezultate de zece la examenele mai sus menționate va putea merge cu actul de identitate la Direcția Economică pentru a-și revendica premiul.” a declarat Emil Moț.

Media 10 la Evaluarea Națională au obţinut elevii:
1. Maria – Giulia – Elena Ilie – Școala Gimnazială „Eugen Ionescu”
2. Alin – Teodor Nedelea – Școala Gimnazială „Eugen Ionescu”
3. Roberta – Bianca – Gabriela Țucă – Școala Gimnazială „Eugen Ionescu”
4. Alexandra – Nicoleta Untea – Școala Gimnazială „Eugen Ionescu”
5. Andrei Vasiloiu – Școala Gimnazială „Eugen Ionescu”
6. Vlad – Gabriel Vârşă- Școala Gimnazială „Eugen Ionescu”
7. Bianca – Mihaela Bărbuia- Colegiul Național „Ion Minulescu”
8. Iulia – Maria Grădinaru – Colegiul Național „Ion Minulescu”
9. Andreea – Bianca Iordache – Colegiul Național „Ion Minulescu”
10. Mihnea Niţu – Colegiul Național „Ion Minulescu”
11. Eduard Ștefănuț Petre – Colegiul Național „Ion Minulescu”
12. Larisa – Cătălina Gîlcă – Şcoala Gimnazială „George Poboran”
13. Raluca – Ana – Maria Udrea – Şcoala Gimnazială „George Poboran”
14. Ioana – Lorena Ristea – Liceul cu Program Sportiv
15. Anca – Gabriela Mereu – Şcoala Gimnazială „Ștefan Protopopescu”

Media 10 la examenul de Bacalaureat au obţinut elevii:
1. Maria – Cristina Antonescu – Colegiul Național „Ion Minulescu”
2. Adelina – Maria Popescu – Colegiul Național „Ion Minulescu”
3. Diana – Cristina Dumitru – Colegiul Național „Ion Minulescu”
4. Maria Dîrstaru – Colegiul Național „Ion Minulescu”
5. Vlad – Florin Filip – Colegiul Național „Ion Minulescu”
6. Andra – Adelina Cucu – Colegiul Național „Radu Greceanu”
7. Denisa – Florentina – Rebeca – Cecilia Minescu – Colegiul Național „Radu Greceanu”
8. Raluca – Teodora Stanciu – Colegiul Național „Radu Greceanu”
9. Diana – Teodora – Ramona Ionică – Colegiul Național „Radu Greceanu”
10. Georgiana Corbeanu – Colegiul Național „Radu Greceanu”