Home ULTIMĂ ORĂ Tânăr din Balș prins fără permis pe un motociclu neînmatriculat

Tânăr din Balș prins fără permis pe un motociclu neînmatriculat

0

Un tânăr de 33 de ani, din orașul Balș, este cercetat penal după ce a fost oprit de polițiști în comuna Baldovinești, în timp ce conducea un motociclu.

Controlul a avut loc pe 21 iunie, în jurul orei 20:50, în cadrul unor activități desfășurate de polițiștii din cadrul Poliției orașului Balș pentru creșterea siguranței rutiere.

În urma verificărilor făcute în bazele de date, oamenii legii au stabilit că motociclul nu era înmatriculat. Totodată, tânărul nu deținea permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule.

Polițiștii au deschis dosar penal pentru conducerea unui vehicul neînmatriculat și conducerea unui vehicul fără permis. Cercetările continuă pentru stabilirea întregii situații de fapt.

Reprezentanții Poliției anunță că astfel de controale vor continua și în perioada următoare, scopul fiind reducerea riscului rutier și prevenirea accidentelor pe drumurile publice.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version