Home Sport CSM Slatina se desparte de doi jucători

CSM Slatina se desparte de doi jucători

0

CSM Slatina a anunțat încheierea colaborării cu fundașul dreapta Ionuț Mitran și atacantul Oscar Siafa, după expirarea contractelor celor doi fotbaliști. Potrivit clubului, negocierile pentru prelungirea înțelegerilor nu s-au concretizat, astfel că drumurile celor două părți se despart.

Despărțirea de Ionuț Mitran marchează plecarea unuia dintre jucătorii importanți ai echipei din ultimii ani. Fundașul a evoluat timp de patru sezoane în tricoul formației din Slatina și a purtat în repetate rânduri banderola de căpitan. De-a lungul acestei perioade, conducerea clubului i-a remarcat profesionalismul, implicarea și contribuția la rezultatele echipei, calități care i-au adus aprecierea colegilor, a staff-ului tehnic și a suporterilor.

Clubul a confirmat, totodată, și plecarea atacantului Oscar Siafa, căruia i-a mulțumit pentru evoluțiile și efortul depus în perioada petrecută la CSM Slatina.

 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version