Tot mai mulți olteni își iau permisul

Date:

Share post:

În anul ce tocmai s-a terminat au fost examinați 13.679 de candidați, însă doar 4.131 au promovat probele de teorie și practică de la prima examinare.

Se observă o creștere majoră față de anul 2016, când doar 20% dintre doritori au trecut de examenele pentru carnetul de conducere.

În momentul de față sunt 152.297 posesori olteni de permis  și 117.959 de vehicule înmatriculate.

De asemenea, a crescut și numărul locuitorilor județului care s-au înscris pentru eliberarea pașapoartelor simple electronice. Numărul cererilor a crescut cu 21.2%, iar pentru pașapoartele eliberate creșterea este de 18.69%.

spot_img

Related articles

Olt: pensionarii sunt așteptați la băi

Casei Judetene de Pensii Olt i-au fost repartizate un numar de 95 bilete de tratament balnear aferente seriei a...

Bărbat din Slatina, beat la volan

Oamenii legii au oprit, la data de 15 noiembrie, ora 01.00, pentru control, pe strada Cireașov, din municipiul...

CAS Olt: ”Valabilitatea cardului european de asigurări sociale de sănătate a fost modificată„

Casa de Asigurări de Sănătate Olt anunță că perioada de valabilitate a cardului european este de 2 ani...

Handbal: CSM Slatina a încheiat la egalitate, scor 29-29, meciul cu SCM Râmnicu Vâlcea

În acest weekend, echipa de handbal CSM Slatina a evoluat în deplasare, pe terenul celor de la SCM...