Tânăr din Olt, prins la volan cu permisul suspendat

Date:

Share post:

Un tânăr de 22 ani, din comuna Găneasa, județul Olt, este cercetat de polițiști pentru două infracțiuni. Deși avea dreptul de a conduce suspendat, acesta a fost prins la volanul unei mașini. Totodată, acesta a refuzat recoltarea de probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei.

La data de 29 septembrie, ora 02:20, un tânăr de 22 de ani, din comuna Găneasa, a fost depistat pe strada Tudor Vladimirescu, din municipiul Slatina, în timp ce conducea un autoturism, având dreptul de a conduce vehicule suspendat, acesta refuzând și recoltarea de probe biologice”, a declarat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliție Județean Olt, agentul șef Cristian Grigorescu.

Polițiștii olteni au întocmit în acest caz dosar penal pentru săvârşirii infracţiunilor de refuzul prelevării de mostre biologice în vederea stabilirii alcoolemiei și conducerea unui vehicul fără a poseda permis de conducere.

spot_img

Related articles

Olt: pensionarii sunt așteptați la băi

Casei Judetene de Pensii Olt i-au fost repartizate un numar de 95 bilete de tratament balnear aferente seriei a...

Bărbat din Slatina, beat la volan

Oamenii legii au oprit, la data de 15 noiembrie, ora 01.00, pentru control, pe strada Cireașov, din municipiul...

CAS Olt: ”Valabilitatea cardului european de asigurări sociale de sănătate a fost modificată„

Casa de Asigurări de Sănătate Olt anunță că perioada de valabilitate a cardului european este de 2 ani...

Handbal: CSM Slatina a încheiat la egalitate, scor 29-29, meciul cu SCM Râmnicu Vâlcea

În acest weekend, echipa de handbal CSM Slatina a evoluat în deplasare, pe terenul celor de la SCM...